Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2014-08-15 19:38
Ostatnia aktualizacja 2014-09-03 11:55

Redakcja

Regionalne Święto Ziół [FOTO]

Regionalne Święto Ziół [FOTO]
Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

Już po raz czwarty skansen w Olsztynku był w piątek (15.08.) gospodarzem Regionalnego Święta Ziół.

reklama

Impreza organizowana jest od 2010 roku i jest kontynuacją Jarmarków Pszczelarskich. Święto nawiązuje do ludowej tradycji święcenia ziół, kwiatów oraz zbóż, promuje zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kulinariach oraz propaguje tradycje pszczelarskie. Jest to niezwykle barwne i aromatyczne święto.

W tradycji ludowej 15 sierpnia nazywany był świętem Matki Boskiej Zielnej, dlatego - jak co roku - w skansenie odprawiona została uroczysta msza święta. Była to również znakomita okazja do poświęcenia wykonanych własnoręcznie wianków.

Podczas imprezy, jak co roku, towarzyszył kiermasz produktów zielarskich oraz członków sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla. Swoje wyroby oferowali także rękodzielnicy. Również podczas tegorocznej odsłony, wyroby z dziedziny garncarstwa, ceramiki, wikliniarstwa, malarstwa, czy rzeźby cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kupujących.

Nie zabrakło także pokazów i warsztatów rękodzieła. Odbyła się również dwie inscenizacje: "Polowanie na czarownice" oraz "Wesele mazurskie". Każdy z przybyłych mógł poznać swój ziołowy horoskop oraz skosztować ziołowych naparów i herbat. Aktrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych.

Podczas święta na olsztyneckiej scenie wystąpił zespół Mazurska Kosaczewina, Zespół Pieśni i Tańca Jedwabno oraz Tygiel Folk Banda.

Źródło: własne, materiały prasowe

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl