Gmina Dywity, niczym PiS, wprowadziła dla rodzin ''250+''

Gmina Dywity, niczym PiS, wprowadziła dla rodzin ''250+''
Giman Dywity jednogłośnie przyjęła uchwałęwprowadzającą "Bon dla Krasnala"
Fot. Pixabay.com

Rada Gminy Dywity na środowej sesji jednogłośnie przyjęła uchwałę o wprowadzeniu „Bonu dla Krasnala”. To oznacza, że rodzice dzieci do lat trzech trzymają dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 250 zł.

O tym, że Urząd Miasta w Olsztynie nie ma pieniędzy na żłobki pisaliśmy już wielokrotnie. W grudniu część radnych z ramienia Koalicji Obywatelskiej zapowiedziała, że chcą wprowadzić tzw. Olsztyński Bon Żłobkowy. Pisaliśmy o tym w artykule: Czy uda się dofinansować niepubliczne żłobki?.

Ratusz ciągle szuka oszczędności, a tymczasem gmina Dywity na środowej sesji Rady Gminy jednogłośnie przyjęto uchwałę o wprowadzeniu „Bonu dla Krasnala”. Dotacja przysługuje rodzicom dzieci w wieku od 1 do 3 lat.

- Bon w wysokości 250 zł miesięcznie na dziecko rodzice będą mogli przeznaczyć na częściowe sfinansowanie opieki nad dzieckiem przez nianię, niepubliczny żłobek, czy dzienny klub dziecięcy. Co ważne, to rodzice sami zdecydują na jaką formę opieki przeznaczyć wsparcie od gminy. Bon ma ułatwić powrót na rynek pracy po urlopie rodzicielskim i będzie przeznaczony dla rodziców pracujących – informuje Daniel Zadworny, wójt gminy Dywity.

Jeśli wojewoda zaakceptuje uchwałę to wnioski do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dywitach będzie można składać od 1 marca. Gmina na ten cel przeznaczy 100 tys. zł.

Komentarze (14)

Dodaj swój komentarz

 • Młoda 2020-01-19 15:35:54 37.47.*.*
  Podobnie jak w PiS także w PO nie ma jednomyslności w sprawie referendum. PO wie że grupa referendalna szybko zbierze wymaganą prawem ilość podpisów. PO nie kocha Grzymowicza. Między nimi jest to co między Kwaśniewskim A Millerem, czyli ,,szóstka miłość". PO z Grzymowiczem łączy miłość do władzy. W imię tego ,,cielca" są gotowi na wiele. Ich rządy doprowadziły do zastoju miasta, upadku oświaty, kultury i sportu. Trwają od 12 lat bo znaleźli,,kozła ofiarnego", czyli Małkowskiego. Co 4 lata odgrzewali tego ,,kotleta" i mobilizowali swój elektorat. Nie ważny był program, a kandydaci na radnych to najczesciej osoby mierne, zerujace na układach i na majatku gminy. Także ich rodziny korzystają z faktu bycia ich czlonka radnym. PO w tej chwili nie okresli się ostatecznie. Podobnie jak ich byłby prezydent Komorowski cale olsztynskie PO ,,stoi w rozkroku". ,,Chcieliby ale boją się". Chcieliby pozbyc się Grzymowicza ale w wypadku gdyby nie został odwolany zapewne zerwalby istniejąca z nimi koalicyjkę. Będą tak trwać aż do terminu referendum. Z jednej strony Grzymowicz jest im potrzebny jak kwiatek do kożucha A z drugiej strony boją się utraty władzy w mieście. Jezeli przewazy opcja trwaniw za wszelką cene to bedą glosic ze nie popieraja referendum tylko dlatego aby zatrzymac swoj elektorat w domu. Liczyc będą na to ze do urn nie pojdzie wymagana prawem ilosc osob i referendum bedzie niewazne. Ale moga sie przeliczyć. Wbrew nawolywaniu wladzy (zresztą slabej politycznie) elektorat PO to ludzie swiatli i madrzy. Widzą , ze rzady Grzymowicza to kleska dla miasta i przy nim PO traci. Jeszcze pojedynczy radni PO cos znaczą w Olsztynie, ale jako partia nie licza się w miescie. Potwierdza to wynik ich kandydata (Bublewicz) w wyborach na prezydenta Olsztyna. Czwarte miescie to porazka. Co przyniosą nastepne dni poczekamy. Jedno jest pewne. Dla PO to byc albo nie byc. Jezeli nie zajma konkretnego stanowiska i nadal stac będą w ,,rozkroku" a Grzymowicza odwołają to nastepne do ,,odstrzalu" bedzie PO. Nie ukrywam ze zycze im tego z calego serca.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • greg 2020-01-18 16:19:02 95.160.*.*
  Jak to mówi Grzymowicz "wszystko wina PIS", niedługo będzie krzyczał "demokracja" jak będą go zamyali za stracone mln zł przeznaczone dla Helpera.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • olo 2020-01-18 14:40:09 81.190.*.*
  Widać że mądry Wójt i Rada Gminy rządzi nie to co w Olsztynie rada miasta składa się z platformy obywatelskiej
  Odpowiedz Oceń: 4 4 Zgłoś treść
 • CHILLY 2020-01-18 14:28:40 5.173.*.*
  Olsztyn biedny, bo tramwaje już kupione, a linii jeszcze nie zaczęto budować. Na Nowobałtycką nie ma (tymczasem chcą budować kolejne bloki w sąsiedztwie Bałtyckiej), ale "rondostrada" przy masz ie, dwupasmowa i prawie nie używana jest... Na niekoniecznie uzasadnione inwestycje jest, a oszczędza się na dzieciach, a winny jest PiS bla bla bla
  Odpowiedz Oceń: 3 4 Zgłoś treść
 • Mirek 2020-01-18 09:06:03 95.41.*.*
  I takimi zagraniami Dywity wygrywają z biedniejszymi gminami z regionu. Powoli stają się takim Suchym Lasem pod Poznaniem albo Klaudynem pod Warszawa. Podziwiam i trochę w pozytywny sposób zazdroszczę i pozdrawiam z sąsiedniego Jonkowa:)
  Odpowiedz Oceń: 8 2 Zgłoś treść
 • R. O. 2020-01-18 08:58:51 83.6.*.*
  Dać wszystko wszystkim!
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Xnx 2020-01-18 07:24:38 188.147.*.*
  O i to jest pomysł na ściągnięcie mieszkańców albo na zachętę aby przemeldowali się ci którzy wybudowali domy w Dywitach a zameldowani są w swoich starych mieszkaniach w Olsztynie
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • Kijem_po! 2020-01-17 20:44:46 188.147.*.*
  Brawo dla Dywit i włodarzy. Druga najbogatsza gmina w województwie i nic dziwnego , ze w przyszłym roku już będzie tam mieszkało ponad 12 000 ludzi! Z osiedla Sterowców i Dywit bliżej na Nasza olsztynska starówkę czy do największego pracodawcy w regionie niż z Gutkowa, a takimi rozwiązaniami jeszcze bardziej zachęcają młodych do osiedlania się w niej. Może Nasz włodarz zamiast biadolić też weźmie przykład ? Olsztyn jest najmniej zadłużonym miastem wojewódzkim w Polsce a ciagle się słyszy o oszczędnościach . Przykład Kielce , taki sam budżet a 700mln zł więcej długu .... ile stadionów , nowych dróg , dofinansowań , hal sportowych moglibyśmy za to kupić ...??? Pytanie retoryczne!
  Odpowiedz Oceń: 12 4 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki. 2020-01-17 16:49:58 95.160.*.*
  Jednym z największych jego grzechów Piotra G. jest zadłużanie Olsztyna niczym nieodpowiedzialny człowiek w myśl "jakoś to będzie". Co by się stało, jakby nagle przyszedł kryzys światowy, też wina byłaby PIS? Całe szczęście, że II etap budowy tramwajów nie doszedł do skutku, bo Olsztyn byłby zadłużony na amen
  Odpowiedz Oceń: 10 6 Zgłoś treść