Ranking uczelni ‘’Perspektywy 2021’’. UWM zanotował spadek

Ranking uczelni ‘’Perspektywy 2021’’. UWM zanotował spadek
W najnowszym rankingu "Perspektywy 2021" UWM wypadł słabiej niż w poprzednim roku
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Fundacja edukacyjna „Perspektywy” opublikowała ranking szkół wyższych. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie spadł z 7. miejsca na 10. w kategorii polskich uniwersytetów. Uczelnia spadek odnotowała też w kategorii uczelni akademickich.

Fundacja „Perspektywy” opublikowała ranking szkół wyższych. W ubiegłym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zajął 26. miejsce w kategorii uczelni akademickich, w tym roku uczelnia odnotowała spadek na 31. pozycję. Na tej samej lokacie znalazły się Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Po raz kolejny na pierwszym miejscu znalazł się Uniwersytet Jagielloński, który nieznacznie wyprzedził Uniwersytet Warszawski. Podium zamyka Politechnika Warszawska.

W kategorii uniwersytetów olsztyńska uczelnia także okazała się gorsza niż w poprzednim roku. W tym roku znalazła się na 10. lokacie, w ubiegłym roku było to 7. miejsce. Ponownie w pierwszej „trójce” znalazły się: Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W poprzednich latach autorzy oceniali także kierunki znajdujące się na polskich uczelniach. W tym roku jednak dokonano zmian.

- Po konsultacjach z grupą prorektorów politechnik i uniwersytetów postanowiliśmy dokonać „kalibracji” kierunków studiów prowadzonych w uczelniach z 71 kierunkami (lub grupami kierunków) ocenianymi przez Perspektywy. Uznaliśmy, że ze względu na odbiorcę rankingu, czyli kandydatów na studia, ocenianie półtora tysiąca kierunków „uczelnianych” nie miałoby sensu, m.in. dlatego – pomijając już kwestie wykonalności i nakładu pracy – że niektóre z nich prowadzone są zaledwie w jednej lub kilku szkołach wyższych – informuje Waldemar Siwiński z fundacji „Perspektywy”.

Pełną listę najlepszych kierunków można zobaczyć poniżej.

(kliknij, żeby powiększyć)

Galeria

Komentarze (13)

Dodaj swój komentarz

 • Smutne 2021-06-23 16:56:36 95.160.*.*
  Chcieliście sytemu bolońskiego to go macie. Edukacja nastawiona na "zarabianie" się nie sprawdza. Efekty widać gołym okiem nawet w takich rankingach. Teraz będzie to jeszcze bardziej zapyziały uniwersytet. Ale tak to się kończy jak panuje w nim system feudalny. Uniwersytety już dawno straciły (a ten nigdy nawet nie posiadał) swoją rolę kulturo/opinii/ekspercki twórczą.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 0
 • Jebacz nieuków 2021-06-23 14:44:35 94.198.*.*
  Chuja warta uczelnia po której jest się śmieciem a wykładać na tej chujni to jeszcze większy wstyd w środowisku naukowym niż w klasach 1 3 szkoły podstawowej. Lacha pod stołem za doktorat który nic nie wnosi do świata nauki tak jak potem habilitacja i chuja warta profesura i udawanie wielkiego bonza przed studentami bo tylko oni (i to tylko na początku) łykają to że mają do czynienia z czymś więcej niż zakompleksionym gownem bez żadnych osiągnięć i możliwości . Wszyscy was jebią... He hehhe
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 23 4
 • ? 2021-06-23 13:24:54 5.172.*.*
  co na to rektor? czy redakcja zapytała o zdanie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • oikl 2021-06-23 13:24:14 5.172.*.*
  Uniwersytet Wąskich Marzeń o pracy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • po Politechnice Warszawskiej 2021-06-23 13:16:34 88.156.*.*
  UWM nie jest żadną uczelnią. To sztuczny twór, kreujący i wymyślający nowe nonsensowne kierunki, tylko po to, aby niektóre osoby mogły siedzieć na ciepłych posadkach. Najnowsze kierunku na tej pseudo uczelni: kreowanie trendów, loty kosmiczne czy jakaś inżynieria kosmiczna :), bibliotekoznawstwo, wojskoznawstwo, kreowanie trendów itd. UWM co roku wypuszcza rzesze bezrobotnych, którzy później zderzają się z rzeczywistością. Oblegają urzędy pracy, płaczą że jej znaleźć nie mogą albo jest w w galerii za 1200 zł na umowę śmieciową. Tą pseudo uczelnie należy zlikwidować, najwyżej zostawić weterynarie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 4