Rajdowiec z Olsztyna nie pojedzie w Rajdzie Dakar. Z jakiego powodu?

Rajdowiec z Olsztyna nie pojedzie w Rajdzie Dakar. Z jakiego powodu?
Olsztynianin Sebastian Rozwadowski nie pojedzie w przyszłorocznym Rajdzie Dakar. Powodem są problemy zdrowotne
Fot. Facebook / Sebastian Rozwadowski

Sebastian Rozwadowski ze stolicy Warmii to doświadczony pilot rajdowy. Chciał wystąpić w przyszłorocznym Rajdzie Dakar, jednak już wiemy na pewno, że nie wystartuje. Powodem są kwestie zdrowotne.

Na jednym z profilów społecznościowych rajdowiec opublikował post, w którym napisał, że nie wystartuje w Rajdzie Dakar 2020.

Niestety czas jest nieubłagany i trzeba powiedzieć wprost - nie stanę na starcie Dakaru 2020 u boku Bena......

Robiliśmy z lekarzami wszystko żeby mój start mógł dojść do skutku . Niestety zabrakło czasu.

– możemy przeczytać w poście.

Co było przyczyną takiego stanu rzeczy? Jak się okazuje niezidentyfikowana jak dotąd infekcja.

Podczas tygodniowego pobytu w Dubaju (tuż przed Świętami) musiałem „złapać” jakąś do tej pory niezidentyfikowaną infekcję, przez którą wylądowałem najpierw w olsztyńskim Szpitalu Miejskim, a następnie w Klinice Chorób Tropikalnych w Gdyni , w której cały czas się znajduję.

– wyjaśnia dalej.

Olsztynianin napisał, że jest to dla niego, jak i całego zespołu, wielki cios. Rajd Dakar jest bardzo wymagający, przez wielu ekspertów uważany za najtrudniejszy rajd świata. Trzeba do niego przygotowywać się miesiącami. Wiele załóg nie jest w stanie ukończyć wyścigu. Przyszłoroczne zawody rozpoczną się 5 stycznia, natomiast zakończą 17 stycznia. Do przejechania będzie 7856 km w Arabii Saudyjskiej.

Sebastian Rozwadowski do tej pory czterokrotnie brał udział w tym rajdzie. Jego kolegą, a jednocześnie kierowcą samochodu pilotowanego przez olsztynianina jest Benediktas Vanagas.

Przyszedł czas żebym i ja coś napisał.... wybaczcie , że tak długo milczałem ale po pierwsze nie czułem się zbyt dobrze...

Opublikowany przez Sebastiana Rozwadowskiego Niedziela, 29 grudnia 2019

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna