Radni zamkną sesję... w pociągu

W wyniku plebiscytu przeprowadzonego przez PKP Intercity pociąg relacji Olsztyn-Zielona Góra otrzymał nazwę „Gietrzwałd”. Ten fakt do promocji swojej miejscowości zamierzają wykorzystać radni i wójt Gietrzwałdu, którzy postanowili zorganizować wspólny przejazd tym pociągiem.

We wrześniu ubiegłego roku spółka PKP Intercity zakończyła kolejny plebiscyt, w którym pasażerowie wybierali nazwy dla pociągów między innymi relacji Szczecin-Kraków, Bydgoszcz-Warszawa, Białystok-Łódź, czy Olsztyn-Zielona Góra.

Pociąg na tej ostatniej z tras, głosami internautów, otrzymał nazwę „Gietrzwałd”.

- Taki obrót sprawy bardzo nas ucieszył, bo jest to zawsze dodatkowa forma promowania naszej pięknej warmińskiej miejscowości, która może się pochwalić wieloma cudami związanymi z ludźmi, twórcami, miejscami, wydarzeniami, nie tylko tymi związanymi z objawieniami Matki Bożej – informuje Agnieszka Zabłocka, Kierownik Referatu Rozwoju Społecznego i Promocji Urzędu Gminy w Gietrzwałdzie.

Radni i wójt zamierzają więc wykorzystać ten fakt do promocji miejscowości. Już 19 stycznia postanowili zorganizować wspólny przejazd tym pociągiem.

- W piątek o godzinie 9.30 grupa radnych, urzędników i mieszkańców, którzy włączyli się w akcję wyruszy z Olsztyna do Inowrocławia. Tam zaplanowano przerwę i powrót tą samą trasą. Wyjazd będzie nietypowy też z tego względu, że radni na pokładzie pociągu zamkną czternastą sesję Rady Gminy Gietrzwałd, która rozpocznie się dzień wcześniej – dodaje Agnieszka Zabłocka.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Pan jan 2018-01-14 07:11:23 188.146.*.*
    Dobry pomysł fajnie by było jeszcze jaką tv powiadomić może pokażą będzie większa promocja
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0