Radni rozpoczęli kolejny rok pracy

Na pierwszej w tym roku sesji Rady Miasta samorządowcy wprowadzili zmiany w Strategii Rozwoju Olsztyna i w Lokalnym Programie Rewitalizacji. Na wniosek prezydenta miasta podjęto także uchwałę ustanawiającą rok 2010 Rokiem Feliksa Nowowiejskiego.

 

Olsztyńscy radni przychylili się wczoraj do opinii prezydenta miasta Piotra Grzymowicza, który zauważył, że przyjęta przed czterema laty Strategia Rozwoju Miasta wymaga uporządkowania oraz stworzenia systemu monitoringu, harmonogramu realizacji i ewaluacji, a także kontroli. Nowa uchwała pozwoli nadać  zadaniom określone priorytety, zgodne z oczekiwaniem społeczeństwa i jego zapotrzebowaniem.

Druga z podjętych wczoraj uchwał wprowadza zmiany do Lokalnego Programu Rewitalizacji Obszaru Miasta Olsztyn na lata 2007 – 2015. Dzięki temu miasto będzie mogło ubiegać się o dofinansowanie projektów rewitalizacyjnych w ramach konkursów ogłoszonych przez Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski.

Na wczorajszej sesji Rady Miasta samorządowcy przyjęli także uchwałę ustanawiającą  rok 2010 Rokiem Feliksa Nowowiejskiego. Z tej okazji wczoraj, w setną rocznicę skomponowania muzyki do tekstu ''Roty'' Marii Konopnickiej, na schodach olsztyńskiego Ratusza odśpiewano pieśń. W uroczystym wykonaniu utworu wziął udział Akademicki Chór ''Bel Canto'' pod batutą Jana Połowianiuka.

Źródło: UM Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz