Pytania o seks w szkolnej ankiecie. Doszło do złamania prawa?

Pytania o seks w szkolnej ankiecie. Doszło do złamania prawa?
Uczniowe z podstawówek w Szczytnie musieli wypełnić ankietę, w której padły pytania o seks
Fot. Pixabay.com

Uczniowie ze szczycieńskich podstawówek musieli wypełnić ankietę, w której padły pytania o seks. Sprawę bada warmińsko-mazurskie kuratorium.

Uczniowie szkół podstawowych w Szczytnie mieli wypełnić ankiety diagnozujące problemy społeczne. Kwestionariusze trafiły do placówki z urzędu miasta. W kwestionariuszu padały pytania na temat używek, przemocy, a także seksualności, pytano m.in. o to, w jakim wieku najlepiej rozpocząć współżycie. Wyniki miały być porównane z krajowymi badaniami Europejskiego Programu Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w szkołach podstawowych, a to oznacza, że mogło dojść do złamania prawa oświatowego.

- Na chwilę obecną trwają czynności wyjaśniające. Czekamy na wyniki. Wizytatorki przygotują protokół, na podstawie którego kurator, zgodnie z rozpoznaniem, wyda dyrektorowi zalecenia – powiedziała w rozmowie z nami Małgorzata Hochleitner, dyrektorka Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Gdy dyrekcja szkoły dowiedziała się, jakie pytania są zawarte w ankiecie, wstrzymała ją. Jednak zanim to się stało, zdążyło ją wypełnić około 100 dzieci.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Xnx 2019-09-29 07:59:04 188.146.*.*
    Co w tym złego? Młodzież masowo ćpa bzyka się, pije i pali na pewno te pytania nimi nie wstrząsnely
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść