Dziś jest: 05.03.2024
Imieniny: Adriana, Fryderyka
Data dodania: 2023-09-06 10:51

Mateusz Sikorski

Przyszkolne hale sportowe z rządowego programu. W podolsztyńskiej gminie powstanie nowy obiekt

Przyszkolne hale sportowe z rządowego programu. W podolsztyńskiej gminie powstanie nowy obiekt
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. PxHere

Ministerstwo Sportu postanowiło zadbać o aktywność polskiej młodzieży - w tym celu powstał program "Olimpia", w ramach którego przyznawane są dofinansowania przyszkolnych hal sportowych. Po zakończonym niedawno naborze dwie miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymają środki na budowę hal. Jedną z nich są Dywity.

reklama

W ramach programu "Olimpia" można uzyskać dotację do dwóch typów projektów: budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji lub budowy takiego zadaszenia nad istniejącym już boiskiem wielofunkcyjnym. 

Pierwszy nabór, w ramach którego dofinansowanie o łącznej wysokości 730 mln zł otrzymało aż 360 placówek, zakończył się w maju. W jego ramach dofinansowanie na budowę przyszkolnych obiektów sportowych otrzymało 11 gmin z województwa warmińsko-mazurskiego, w tym gmina Jonkowo. Na budowę zadaszenia boiska przy Szkole Podstawowej we Wrzesinie otrzymała 2,15 mln zł.

Na liście znaleźć można także m.in. gminę Stawiguda, Braniewo, Elbląg, Lidzbark, gminy miejskie: Bartoszyce i Szczytno, oraz powiat mrągowski. Dofinansowania nie otrzymała gmina Giżycko, której wniosek został odrzucony.

Przez cały czerwiec można było zgłaszać kandydatury do drugiej tury. Wśród 107 ogłoszonych inwestycji znalazły się dwie z województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsza z nich to podolsztyńska gmina Dywity, która otrzymała dotację o wysokości 1,67 mln zł na budowę zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Dywitach. Środki ponownie otrzymała także gmina miejska Bartoszyce - dotacja o wysokości 1,37 mln zł ma poskutkować budową zadaszenia boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 8. 

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Kermit 2023-09-06 16:42:35 188.146.*.*
  BRAWO DYWITY!!! Lepsza baza sportowa będzie niż w Olsztynie , do tego prężnie gmina się rozbudowuje i rozrasta. Za chwilę będzie się mówiło „Zatorze obok Dywit” :) i bardzo dobrze! Jeszcze północna obwodnica i będzie pięknie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 1
 • doc 2023-09-06 13:50:53 31.0.*.*
  PiS realizuje program platformy z 2004 roku a platforma teraz realizuje program o którym nikt nie słyszał ani nie widział. Czyli non stop hejt i opluwanie Polski i Polaków. Z resztą wystarczy poczytać co tu hejterzy Brejzy wymyślają by napluć Polakom do zupy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 7
 • marzyciel 2023-09-06 13:35:13 46.186.*.*
  Ciekawe kto dałby na łącznik drogi do SP w Bartągu żeby samochody nie rozjeżdżały co dzień Osiedla Zacisze żeby dowieźć dzieciaki do szkoły.Było by to bezpieczniej dla wszystkich a rodzice oszczędzili by czas .Wystarczy połączyć szkołę z drogą Bartąg Bartążek kolejne rondo 200 metrów od obecnego droga pod górę z poboczem oświetlonym i obowiązkowo miejsca parkingowe ,bo rano jest tam armagedon .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 4
 • Prawa tylnia felga od MAyBacha 2023-09-06 12:59:10 46.170.*.*
  Trzeba koniecznie dodać, że to prezent od Pani Olgi Semeniuk. Widać bogato wyszła za mąż skoro ją stać na takie prywatne niespodzianki. Jeszcze Maliszewski hajsem rzuci na Stomil... jak się znajdzie, bo gdzieś przepadł.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 2

www.autoczescionline24.pl