Przyjdź się zbadać do Galerii Warmińskiej

Przyjdź się zbadać do Galerii Warmińskiej
Akcja w Galerii Warmińskiej pod hasłem "Zdrowie pod kontrolą"
Fot. Materiał Partnera

Jeśli nie chcesz, by w twoim ciele coś bolało, rwało, strzykało, ćmiło, uciskało, piekło, czy paliło – nie dopuść do tego! Zadbaj o swoje zdrowie, zanim ono zacznie szwankować. Okazja do wielu darmowych badań i konsultacji medycznych już 16 listopada w Galerii Warmińskiej.

16 listopada o godz. 11 w Galerii Warmińskiej rozpocznie się najpopularniejszy ze wszystkich galeriowych eventów – akcja „Zdrowie pod kontrolą”. Organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn działające przy Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM. Przez kilka godzin można wtedy bezpłatnie korzystać z podstawowych i specjalistycznych porad i badań lekarskich, które mają pomóc w dbaniu o zdrowie, w zapobieganiu mniej i bardziej poważnym chorobom. Na każdym ze stoisk medycznych będą pracować eksperci, prawdziwi fachowcy w swoich dziedzinach, którzy nie tylko zinterpretują wyniki badań, ale też będą służyli profesjonalną poradą i pomocą.  Uczestnicy akcji „Zdrowie pod kontrolą” i wszyscy chętni będą mogli wysłuchać wykładów ekspertów:

13:00-13:45 Profilaktyka raka piersi i szyjki macicy

14:00-14:45 Finansowanie kosztów leczenia

15:30-16:15 Nadciśnienie tętnicze

Ponieważ każdy wie, jak wyglądają w naszym kraju kolejki do specjalistów zapraszamy do Galerii Warmińskiej. Podobne akcje będą odbywać się w wielu dużych miastach w Polsce, jednak to w Olsztynie od kilku lat event cieszy się największą popularnością, a w tym roku nie może być inaczej.

W tej edycji „Zdrowia pod kontrolą” będzie można skorzystać z:  

- pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i poziomu glukozy we krwi, 

- badań przesiewowych HCV i cholesterolu

- badań spirometrycznych (Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie)

- badań EKG, którym będzie towarzyszyła konsultacja kardiologiczna (sprzęt: firma Kredos)

- pomiaru wydychanego tlenku węgla (Sanepid)

- badań ostrości wzroku (Paris Optique)

- przeglądów stomatologicznych, którym towarzyszyć będzie konsultacja (ELIMED)

Oprócz stoisk, na których będą wykonywane badania pacjenci będą mogli nauczyć się samobadania piersi i jąder oraz skonsultować swoją dietę z dietetykiem. Dodatkowo każdy przyjmujący leki będzie mógł porozmawiać z farmaceutą, który oceni, czy przyjmowane leki nie kolidują ze sobą – warto skorzystać z takiej rozmowy, zwłaszcza gdy często na własną rękę kupujemy medykamenty. Tradycyjnie już podczas „Zdrowia pod kontrolą” będą pokazy udzielania pierwszej pomocy, a przedstawiciele fundacji DKMS będą prowadzić akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Przed Galerią Warmińską będzie mammobus (bezpłatne badanie mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały badania od dwóch lat) oraz mobilny punkt poboru krwi. 

Na najmłodszych czekać będzie Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci będą mogły oswoić się z ludźmi w białych fartuchach i przekonać się, że osłuchiwanie stetoskopem to nic strasznego. 

Jesienna edycja „Zdrowia pod kontrolą” potrwa do godz. 17. Zapraszamy.

galeria-warminska.pl

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz