Advertisement

Przedwyborcza awantura o niewybredny komplement

Sprawa niestosownego komplementowania wyglądu posłanki Beaty Bublewicz przez posła Tadeusza Iwińskiego została ujawniona w jednym z artykułów lokalnej GW. Czy komplement nie był na miejscu, czy rzeczywiście był niestosowny każdy oceni samodzielnie. Jednak dziwi fakt, że posłanka Bublewicz zwraca uwagę na tego typu ''zaszłości'' właśnie teraz przed wyborami.

Chodzi o sprawę, którą przytoczyła lokalna Gazeta Wyborcza. Poseł SLD – Tadeusz Iwiński miał niejednokrotnie komplementować wygląd posłanki Beaty Bublewicz podczas parlamentarnych, politycznych, merytorycznych rozmów, czemu słusznie sprzeciwia się posłanka PO.

 

Jak możemy przeczytać na Blogu Pani Beaty Bublewicz sprawa nie jest jednorazowa. Poseł Iwiński zdaniem Pani poseł niejednokrotnie podczas rozmowy - niezależnie, czy rzecz tyczyła się praw człowieka, sytuacji w Azji, czy Tybetu, zamiast rozmawiać z nią o meritum, wolał komentować wygląd Pani poseł. Dlaczego więc posłanka wspomina o tym dopiero teraz - przed wyborami? Zbieg okoliczności?

Poseł Iwiński na swoim Blogu również odniósł się do ''afery komplementowej''. Całą sprawę opisuje tak: Beata Bublewicz w pewnym momencie stwierdziła,że czuje się urażona ponieważ kiedyś na posiedzeniu Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych (czego sobie zresztą nie przypominam) wypowiedziałem pod Jej adresem komplement związany z urodą,a niedostatecznie akcentowałem walory merytoryczne. Nie chcę tego wątku  kontynuować,ale zaznaczę jedynie, iż w swej działalności zarówno naukowej,jak politycznej zawsze ogromnie doceniałem kobiety, m.in. jako lepiej wykształcone od mężczyzn i z reguły bardziej odpowiedzialne. Już przed 18 laty doprowadziłem po raz pierwszy w Polsce do tego, że na dwóch pierwszych miejscach listy SLD w wyborach do Sejmu w Elblągu znalazły się kobiety (Małgorzata Ostrowska i Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska). W związku z tym zapraszam liderkę listy Platformy Obywatelskiej do  p u b l i c z n e j  debaty w ustalonym terminie i miejscu o naprawdę kluczowych problemach dla naszego regionu.

Poseł Beata Bublewicz tak skomentowała zaproszenie posła Iwińskiego: Widać lekceważenie nas jest dla Pana czymś całkowicie normalnym i nie rozumie Pan, że kobieta w pracy, zamiast komplementu, woli usłyszeć merytoryczną odpowiedź. Dlatego dziwi mnie nagła gotowość Pana do debaty ze mną na tematy dotyczące regionu. Ja, dzięki stałemu kontaktowi z wyborcami, jestem w nich dobrze obeznana i wiem, że wykluczenie kobiet z procesu decyzyjnego i lekceważenie ich społecznej roli są jednymi z ważniejszych problemów Warmii i Mazur. Że ich rola jest nie do przecenienia, udowodniły to wiele razy, biorąc na swoje plecy ciężar zmian, post-PGR-owską smutę i kształtowanie nowego pokolenia. Kiedy Pan to zrozumie, gotowa jestem wówczas spotkać się z Panem.

Oczywiście posłanka PO i poseł SLD ostatecznie nie spotkali się, by merytorycznie rozmawiać o sprawach regionu. Cała sprawa wydaje się więc być jedynie medialnym szumem, który wzbudzono celowo w okresie przedwyborczym.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Nick Nick 2011-09-27 19:39:45 46.112.*.*
  Przecież każdy głupi wie, że takie "komplementy" typu słodkie gaworzenie w trakcie rozmów na tematy stricte polityczne mają jeden cel. Naprawdę trzeba to w ogóle tłumaczyć...? A takie sprawy rozdmuchują same media i ci ludzie na forach, którzy udają, że nic nie rozmumieją...
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Kamelia81 2011-09-26 12:25:42 83.17.*.*
  www.tokfm.pl/Tokfm/1,116483,10351198,SLD___Seksizm_Lewicy_Demokratycznej.html Zgadzam się z Panią Profesor że SLD to partia ignorantów, traktujących kobiety przedmiotowo - przoduje w tym wiejski Berlusconi, czyli pan Iwiński, który obmacując tłumaczkę tłumaczył się "południowym sposobem bycia". Teraz przerzucił swoje zainteresowanie na poseł Bublewicz nazywając ją "uroczą" i jeszcze jest wielce zdziwiony że ta nie padła mu w ramiona. Panie Pośle! Słowo "urocza" w odniesieniu do kobiety inteligentnej i merytorycznej, w dodatku posłanki RP jest lekceważące i świadczy o Pańskim braku klasy!!!! Czy byłby Pan zadowolony gdyby Pani Poseł wypowiedziała się w podobnym tonie "Pan Iwiński jest taki malutki i uroczy więc......." Myślenie nie boli!!!”
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Suwak 2011-09-22 11:48:44 83.18.*.*
  Beata "fotoszop" Bublewicz
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • judys 2011-09-21 16:56:08 94.42.*.*
  Pani poslanka powinna sobie przypomniec co zrobila z warsztatem ojca .Wielka biznes women szok!!!!!!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść