Nowy Szpital Malarkiewicza otwarty

Oficjalnie otwarto w Olsztynie nowy szpital ginekologiczno-położniczy, należący do spółki Jamal. To jedna z pierwszych w Polsce i pierwsza w regionie tak nowoczesna, znakomicie wyposażona placówka. Szpital jest co prawda prywatny, ale dzięki podpisanym z NFZ kontraktom zapewnia swoim pacjentkom bezpłatny dostęp do usług medycznych.

W budynku o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych znajduje się oddział diagnostyczny, nowoczesny blok operacyjny z dwiema salami operacyjnymi i blok porodowy z trzema salami porodowymi, oddział zabiegowy, oddział łóżkowy, z 15 komfortowymi salami dla pacjentek, działy usługowe i zaopatrzenia medycznego oraz administracja. To nowoczesna i ekologiczna inwestycja.

-Sądzimy, że na dziesiątki lat zmieni ona jakże istotne pierwsze momenty na świecie naszych dzieci – powiedział dyr. Malarkiewicz - chcemy by był to dla rodziców i ich pociech moment niezapomniany i właśnie dla was drodzy obywatele i przyszli rodzice tworzymy to wspaniałe „przyjazne miejsce pierwszego oddechu”.

Uroczystość była też okazją do podpisania umowy na dofinansowanie ze środków unijnych projektu informatyzacji szpitala.

-Jestem przekonana, że realizacja tego projektu nie tylko usprawni pracę szpitala, dostosowując ją do wszelkich unijnych norm, ale też znakomicie ułatwi kontakt pacjentek z lekarzami i położnymi – powiedziała wicemarszałek województwa Urszula Pasławska.

Dziś, w dobie wszechobecnego Internetu i społecznościowych portali, taki kontakt jest bardzo potrzebny, o czym świadczy chociażby popularność, działającego już, internetowego forum szpitala.

Dla samorządu województwa zrealizowane przez szpital przedsięwzięcie oznacza wzrost dostępności do usług medycznych w regionie i podniesienie ich poziomu. Dla kobiet – znacznie więcej.

- Mówi się o cudzie narodzin – dodaje wicemarszałek Pasławska. - Po to, żeby ten cud dokonał się naprawdę, by dzień narodzin był najpiękniejszym dniem w życiu kobiety, trzeba zapewnić diagnostykę na najwyższym poziomie, pełne bezpieczeństwo i komfort – również psychiczny. I nowy szpital, jestem o tym przekonana, to wszystko swoim pacjentkom zapewni.

Galeria
Tagi: szpital

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Studenci:) 2013-04-26 08:30:50 213.73.*.*
  ZAKOCHANI studenci pozdrawiają panią Paulinę :)
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • ixinska 2013-03-13 12:31:25 83.9.*.*
  Oj zazdroszczą Doktorowi tego szpitala, tak bardzo ,że nawet już w prywatnych gabinetach odradzają jeśli zapytasz o ten szpital, a mówią same nie przyzwoite rzeczy oj zazdrośni :), a szpital i opieka naprawdę dobra i darmowa.
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • studenci:) 2011-11-14 22:24:23 81.190.*.*
  Pozdrawiamy panią dr Pauline :))) studenci leku rok 4 :D
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • issa 2011-09-20 17:05:43 178.42.*.*
  Nareszcie! Podziwiam dr Malarkiewicza! Dziekuje mu za ten szpital! Mam nadzieje, że kolejne moje dziecko tam się urodzi choć mam też dobre zdanie na temat starego szpitala!
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść