Pryzmat z kolejnymi nagrodami!

Trzy, olsztyńskie grupy reprezentacyjne Pracowni Tańca PRYZMAT, działające w ramach Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA zostały nagrodzone na ogólnopolskim Festiwalu Kontrakcja w Krakowie. To ogromny sukces olsztyńskiego zespołu.  

W ramach ogólnopolskiego konkursu nagrodzono grupa PRYZMAT JUNIOR zdobyła I miejsce w kategorii powyżej 16 lat za choreografię "Overground”. Grupa PRYZMAT MINI 1 zdobyła wyróżnienie w kategorii 12-15 lat za choreografię "Pomiędzy", a grupa PRYZMAT MINI 2 zdobyła wyróżnienie w kategorii 12-15 lat za choreografię „Horyzonty".

Autorem wszystkich choreografii była Katarzyna Grabińska. To właśnie jej, jury przyznało nagrodę indywidualną za pracę z zespołem PRYZMAT.

Organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Teatru Tańca DF, a partnerem Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie.

Przypomnijmy, PRACOWNIA TAŃCA PRYZMAT to grupa twórcza fundacji tańca i sztuki ARToffNIA z Olsztyna, której opiekunem artystycznym i choreografem jest Katarzyna Grabińska. Tworzą ją ludzie, których językiem przekazu jest teatr tańca. Zespół poszukuje inicjatyw „pachnących" świeżością, eksperymentuje i stawia na fuzje różnych form, wypracowując własny wyraz sceniczny. Dorosły zespół reprezentacyjny PRYZMAT działa i tworzy już od 2007 roku odnosząc wiele sukcesów zarówno w Polsce jak i zagranicą. Od niedawna sukcesy odnoszą nowe grupy reprezentacyjne: dziecięca PRYZMAT MINI (działająca od 2014 r.), młodzieżowa PRYZMAT JUNIOR (od 2015 r.).

PRYZMAT można zobaczyć w repertuarze Teatru im.S.Jaracza, gdzie zespół występuje w spektaklu „Sztukmistrz z m.Lublina”, a 6 listopada w koncercie „5 żywiołów” w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Źródło: inf. prasowa

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz