Projekt domu z myślą o przyszłości - zobacz ofertę MURATORA

Projekt domu z myślą o przyszłości - zobacz ofertę MURATORA
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Planując budowę domu, niejednokrotnie zastanawiamy się nad kosztami jego przyszłej eksploatacji. Patrząc na stale rosnące ceny, coraz bardziej obawiamy się wysokości rachunków za ogrzewanie czy energię elektryczną. Aby móc zrealizować swoje plany bez strachu o comiesięczne opłaty, zdecydujmy się na projekt domu energooszczędnego z kolekcji MURATORA. Jakie rozwiązania przygotowali dla nas projektanci?

Projekty domów energooszczędnych od MURATORA

Marzymy o własnym obiekcie mieszkalnym, a zarazem twardo stąpamy po ziemi i realnie oceniamy nasze możliwości w zakresie utrzymania takiego budynku? Jeśli nie chcemy zrezygnować z tych ważnych planów, weźmy pod uwagę projekty domów energooszczędnych. W katalogu MURATORA znajdziemy zróżnicowane koncepcje, wyróżniające się wysoką samowystarczalnością i niskimi kosztami bieżącego użytkowania.

Ich powierzchnia waha się od 30 do ponad 300 m2, trafiając w potrzeby zarówno bardziej oszczędnych, jak i wyjątkowo wymagających inwestorów. Takie ekologiczne budynki mogą przybierać różne formy – począwszy od klasycznego domu jednorodzinnego, przez nowoczesną stodołę i kostkę z płaskim dachem, aż po okazałą willę w śródziemnomorskim stylu. Cechują się odmienną liczbą sypialni oraz dodatkowych pomieszczeń, które można precyzyjnie dopasować do docelowej liczby mieszkańców. Dostępne w wersji parterowej, z poddaszem lub piętrowej, umożliwiają łatwy podział na ogólnodostępną strefę dzienną oraz prywatną część nocną. Co więcej, charakteryzują się doskonałą efektywnością energetyczną, a ich forma pozwala na łatwe zastosowanie instalacji takich, jak fotowoltaika, kolektory słoneczne czy pompa ciepła.

Zalety domów energooszczędnych

W ostatnich latach projekty domów energooszczędnych są najczęstszym wyborem inwestorów, mających na uwadze przyszłe koszty ich utrzymania. Takie obiekty mieszkalne zapewniają optymalny komfort termiczny przez cały rok, minimalizując ucieczkę ciepła z wnętrz oraz ich przegrzewanie się w letnim sezonie. Wyposażone w wentylację mechaniczną, oferują najwyższą jakość powietrza, starannie oczyszczając je z drobnoustrojów, alergenów i pyłów. Dzięki starannej warstwie izolacji, do ich wnętrz nie będą przenikać niepożądane hałasy zakłócające nasz wypoczynek. Okazałe przeszklenia sprawią, że pomieszczenia zostaną w naturalny sposób dogrzane i doświetlone, a w konsekwencji będą jawić się jako bardziej przestronne. Projekty domów energooszczędnych są również opracowywane w taki sposób, aby znaczną część ich zapotrzebowania energetycznego pokrywały instalacje oparte o odnawialne źródła energii. Powoduje to, że ich bieżące utrzymanie jest znacznie tańsze, nie nadwyrężając domowego budżetu przeznaczonego na comiesięczne opłaty.

Jeżeli zależy nam na stworzeniu budynku komfortowego, funkcjonalnego, a przy tym niedrogiego w eksploatacji, koniecznie zwróćmy uwagę na projekty domów energooszczędnych z kolekcji MURATORA. Są one dostosowane do zróżnicowanych potrzeb inwestorów, a przy tym przystępne cenowo w utrzymaniu i przyjazne dla środowiska, zaspokajając wymagania wielu współczesnych rodzin planujących budowę

2147382000

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Bezpaństwowiec 2022-07-26 15:36:47 5.184.*.*
    Nigdy dom posadowiony blisko gruntu , NEVER . Całość podniesioną na kamiennych, żelbetowych fundamentach o 1.1m taka wysokość " balustrady "bezpieczeństwa.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
2147382000