Posprzątali śmieci na Redykajnach, a teraz nie mogą doczekać się ich odbioru [ZDJĘCIA]

Posprzątali śmieci na Redykajnach, a teraz nie mogą doczekać się ich odbioru [ZDJĘCIA]
Śmieci leżą na drodze technicznej przy ul. Hozjusza. ZDZiT zlecił ich odebranie
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

Niedawno mieszkańcy os. Redykajny wysprzątali pobliski las. Worki wypchane odpadami ułożyli obok siebie na drodze technicznej nieopodal ulicy Hozjusza. Nikt jednak tych worków nie wywiózł.

Zdaniem okolicznych mieszkańców miejskie służby nie kwapią się specjalnie do wywózki odpadów.

Codziennie przechodzę obok kilkunastu worków pełnych śmieci. Nie widać, żeby ich ubywało. Dlaczego nikt nie chce się tym problemem zająć? – spytał pan Stanisław mieszkający na ul. Hozjusza.

Odpady leżą na drodze technicznej właśnie przy ul. Hozjusza.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Zarządem Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Jak się dowiedzieliśmy, urzędnicy już zlecili usunięcie worków.

Śmieci zostaną zabrane najpóźniej we wtorek. Worki zostałyby zabrane znacznie wcześniej, ale ZDZiT nie został poinformowany o społecznej zbiórce. A przypominam, że można zgłosić do ZDZiT każdą podobną akcję – powiedział w rozmowie z nami Michał Koronowski, rzecznik prasowy ZDZiT.

Dodał, że wtedy urzędnicy będą mogli przekazać worki na śmieci oraz odebrać je z umówionego miejsca.

Równie dobrze może to być jedno, jak i kilka takich miejsc. Ważne by wcześniej przekazać nam informacje o dacie zbiórki i wskazać dokładnie planowaną lokalizację zebranych śmieci – zaznaczył Koronowski.

 

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Sss 2021-06-21 12:54:04 31.60.*.*
    Olsztyn tonie w śmieciach,koło Starego Miasta walają się sterty śmieci,na plaży miejskiej kosze sa zawalone śmieciami,obok pełne reklamówki,nikt tego nie sprząta,za mało ludzi do pracy chyba mają,wszędzie,gdzie się człowiek nie obejrzy są śmieci,ludzie ludźmi,ale służb porządkowych też brakuje,tak jak ratowników etc,itp itd,szkoda gadać
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
  • Taka prawda 2021-06-20 16:54:43 5.173.*.*
    Nieudacznicy z ZDZIT zawsze znajdą wytłumaczenie, następnym razem należy przywieźć śmieci pod siedzibę tych nierobów.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 4