Port Lotniczy Olsztyn-Mazury z Certyfikatem Urzędu Lotnictwa Cywilnego

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury z Certyfikatem Urzędu Lotnictwa Cywilnego
Fot. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury/FB

 Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zakończył proces certyfikacji według europejskich norm i standardów, uzyskując certyfikat lotniska zgodny z wymaganiami rozporządzenia Komisji UE. Dokument potwierdza tym samym, że lotnisko spełnia wszelkie wymagania europejskie w zakresie zasad prawidłowego funkcjonowania lotniska, jego infrastruktury, wyposażenia, czy kwalifikacji personelu.

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury przed otrzymaniem europejskiego dokumentu, legitymował się certyfikatem wydanym przez ULC, który opierał się o przepisy krajowe.

Z dniem wejścia w życie rozporządzenia Komisji Unii Europejskiej ustanawiającego wymagania i procedury administracyjne na poziomie unijnym, wprowadzony został nowy system certyfikacji. Podstawą tego systemu jest standaryzacja wymagań dla lotnisk w całej Europie. 

Fakt posiadania certyfikatu przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, oprócz gwarancji bezpieczeństwa dla pasażerów, jest niezmiernie istotną informacją dla przewoźników lotniczych obecnych już na lotnisku ale również i dla przewoźników planujących dopiero uruchamianie swoich połączeń.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2018-01-05 00:25:15 83.6.*.*
    A to znaczy teraz dopłacimy do lotniska mniej, czy jeszcze więcej? O czym mowa... Lotnisko nie ma racji bytu w takim miejscu, a z takiej siatki połączeń jaka jest nie da się go utrzymać, ani mie stanowi dla mieszkańców regionu jakiejś istotnej wartości (mało połączeń, mało osób przylatuje jako turyści, nieciekawe kierunki dla mieszkańców naszego regionu).
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • macx 2018-01-04 19:29:51 94.254.*.*
    Tylko po co? Aby jakiś dygnitatz sobie za szybą postawił. Wiosłowe lotnisko z dwoma lotami tygodniowo
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0