Policyjny pościg za kierowcą volvo. Był pijany, ale miał też więcej na sumieniu

Policyjny pościg za kierowcą volvo. Był pijany, ale miał też więcej na sumieniu
Fot. Pixabay.com

Wczoraj, 19 maja, policjanci patrolowali drogi w gminie Purda. W pewnym momencie zauważyli kierowcę volvo, który nie miał zapiętych pasów i nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Wczoraj policjanci z Olsztyna patrolowali ulice gminy Purda. W pewnym momencie zauważyli kierowcę vilvo, którego kierowca miał odpięte pasy. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać, jednak ten nie tylko zignorował ich, ale jeszcze przyspieszył. W związku z tym stróże prawa ruszyli za nim w pościg.

Kierujący w tym czasie załamał szereg przepisów, ale po kilku kilometrach udało się go zatrzymać. Policjanci od razu poczuli od kierowcy silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny krążyły 2 promile. W dodatku po sprawdzeniu 66-latka w systemach, wyszło na jaw, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Nie uniknie również odpowiedzialności za wykroczenia drogowe.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz