Policyjna Straż Miejska?

Prawo do rewizji osób zatrzymanych i możliwość jazdy ''na sygnale'' - to nowe prawa Straży Miejskiej. Zmiany weszły w życie 24 grudnia wraz z Nowelizacją Ustawy o strażach gminnych.

Strażnicy Gminni (miejscy) z całej Polski, dostali pod choinkę część policyjnych uprawnień. Społeczeństwo grzmi, że to powrót państwa policyjnego.

Uprawnienia są wprowadzane jedynie oficjalnie jak twierdzą sami strażnicy, bo posiadali je już wcześniej. Część z nich twierdzi, że to zapychanie strażnikami dziur w policyjnych etatach. Już teraz pilnują porządku razem z funkcjonariuszami, a mimo to nie mają takiej opieki socjalnej i prawnej jak policjanci.

Straż Miejska postrzegana jest negatywnie. Teraz sytuacja może się jeszcze pogorszyć. Społeczeństwo boi się, że Strażnicy Miejscy będą bezpodstawnie wykorzystywać uprawnienia, a to może doprowadzić do patologii.

Źródło: Własne

Tagi: policja zmiany

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • LOLA 2009-12-31 18:37:12
  Kiedyś od bzdur była Policja Lokalna, potem zabrano policji pieniądze i utworzono Straż Miejską i 5 innych służb mundurowych, których utrzymanie jest droższe niż zwykłych policjantów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • BEEEEEEZEDURA! 2009-12-29 13:04:48
  "Uprawnienia są wprowadzane jedynie oficjalnie, bo jak twierdzą sami strażnicy posiadali je już wcześniej." Co to za brednie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • mimu 2009-12-29 09:36:39
  To jest po prostu odgrzewanie Ochotniczej Rezerwy Milicjii Obywatelskiej, czyli ORMO !!! Jest to skandal i prawdopodobnie nie zgodne z Konstytucją RP.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Inspetkor BHP 2009-12-28 21:01:45
  W Polsce jest już bodajże 11 służb mundurowych i każda z roku na rok zyskuje szersze uprawnienia. Niedługo byle cieć będzie mógł nas położyć na ulicę, przeszukać, a potem zastrzelić, bo mu się będzie wydawało, że jesteśmy przestępcami. Skoro straż miejska ma być jak policja to po co ta straż? Zlikwidować ja, a ludzi przenieść do policji. Będzie taniej i sprawniej.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ?? 2009-12-28 18:14:24
  do patologii?? oj chyba pomylone pojęcie...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0