Dziś Prima Aprilis. Chcieli zażartować na Facebooku, ale coś nie pykło...

Dziś Prima Aprilis. Chcieli zażartować na Facebooku, ale coś nie pykło...
Screen z Facebooka
Fot. Informacje z powiatu Mrągowskiego/FB

Dziś 1 kwietnia, czyli Prima Aprilis. W sieci można natrafić na wiele żartów. Jeden z nich pojawił się na profilu Informacje z powiatu Mrągowskiego na Facebooku. Dowcip miał związek z epidemią koronawirusa. Pod postem pojawiła się także ostra reakcja policji.

- Od dnia dzisiejszego do odwołania na terenie powiatu mrągowskiego każdy pojazd który będzie miał inne tablicę rejestracyjne niż NMR będzie zatrzymywany przed policję do kontroli a następnie kierowca oraz pasażerowie będą sprawdzany w jakim celu przebywają na terenie powiatu. W razie gdy udowodnione im zostsnie że przebywają na terenie powiatu turystycznie nakłady na nich będzie mandat karny lub wniosek do sądu o ukaranie – czytamy w poście opublikowanym na profilu Informacje z powiatu Mrągowskiego.

Miał to być oczywiście primaaprilisowy żart, jednak w dobie epidemii koronawirusa wiele osób uznało, że jest nie na miejscu. Pod postem natychmiast pojawiła się ostra rekacja policjanctów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

- Prosimy o powstrzymanie się od rozsiewania fałszywych informacji! Te słowa kierujemy szczególnie do autora tego posta, który to post nie ma nic wspólnego z prawdą. Wiemy, że przypada dziś prima aprilis, ale warto rozważyć jakie żarty się planuje robić – apelują funcjonariusze.

Stróże prawa dodali, że podczas każdej interwencji kierują się przepisami prawa.

- (...) żaden przepis nie określa tego, żeby policjanci mieli w sposób szczególny kontrolować osoby poruszające się samochodami z wybranym wyróżnikiem numeru rejestracyjnego. Policjanci podejmują kontrole wobec wszystkich kierowców, co do których zachodzi podejrzenie, że mogą być sprawcami wykroczenia lub przestępstwa, bez względu na to jaki numer rejestracyjny ma ich auto – podumowują policjanci.

Screen z Facebooka (powiększ)

Zapytaliśmy rzecznika KWP w Olsztynie, czy mieli dziś więcej interwencji wobec dowcipnisiów niż zazwyczaj.

- Na tę chwilę nie było innych takich sytuacji, tylko na tym jednym profilu – wyjaśnił nam mł. asp. Tomasz Markowski.

Przypomnijmy, dziś weszyły w życie kolejne restrykcje przygotowane przez polski rząd w związku z szalejącą epidemią koronawirusa. Zaostrzyły się m.in. kary za nieprzestrzeganie kwarantanny, które obecnie wynoszą od 5 tys. zł do 30 tys. zł. Z kolei w transporcie publicznym do dyspozycji jest tylko połowa miejsc. Więcej o tym: PILNE! Nowe obostrzenia rządu: m.in. zamknięte parki i sklepowe godziny dla seniorów! [AKTUALIZACJA].

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz