Druga tura wyborów odbyła się w minioną niedzielę. Mieszkańcy Ostródy swój głos mogli oddać na byłego burmistrza Olgierda Dąbrowskiego, którego odwołano w czerwcowym referendum, albo na byłego przewodniczącego ostródzkiej Rady Miejskiej, Czesława Najmowicza.
Uprawnionych do głosowania było ponad 27 tysięcy osób. Frekwencja wyniosła około 32,5%.
Nieoficjalne wyniku II tury:
Czesław Najmowicz - 5425 głosów (61,4%)
Olgierd Dąbrowski - 3406 głosów (38,6%)
Nowy burmistrz zapowiedział, że jego celem będzie przede wszystkim pogodzenie podzielonych mieszkańców Ostródy i uporządkowanie finansów Ostródy.
Przypomnijmy, to właśnie sytuacja finansowa Ostródy sprawiła, że mieszkańcy postanowili odwołać burmistrza. Ich zdaniem Dąbrowski źle zarządzał publicznymi pieniędzmi inwestując w obiekty, które nie będą miały szansy zarobienia na siebie.
Czy nowemu burmistrzowi uda się to naprawić? Najmowicz będzie miał na to 2 lata – tyle bowiem zostało do końca kadencji.
Komentarze (1)
Dodaj swój komentarz