Podzielili się jedną minutą z nieznajomymi, aby odbudować więzi międzyludzkie [ZDJĘCIA]

Podzielili się jedną minutą z nieznajomymi, aby odbudować więzi międzyludzkie [ZDJĘCIA]
W Olsztynie organizatorzy wydarzenia chcieli m.in. odciągnąć mieszkańców od telefonów
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W sobotę odbyło się wydarzenie World's Biggest Eye Contact Experiment. Organizatorzy chcieli przekonać mieszkańców, aby zatrzymali się na chwilę i spojrzeli nieznajomym osobom w oczy. Akcja miała na celu odbudowanie więzi międzyludzkich.

W sobotę na Starym Mieście w Olsztynie odbyło się wydarzenia World's Biggest Eye Contact Experiment. Akcja miała na celu oderwanie mieszkańców od telefonów, a także odbudowanie więzi międzyludzkich oraz doświadczenie siły, jaką niesie ze sobą kontakt wzrokowy. Zadanie było z pozoru proste – uczestnicy przez jedną minutę mieli w miejscu publicznym patrzeć nieznajomym osobom w oczy.

W ten sposób organizatorzy chcieli zatrzymać zmiany, które zachodzą w obecnym świecie, takie jak podziały na lepszych i gorszych, wzajemna nieufność czy krzywdzące stereotypy.

- Chodzi o to, żeby być obecnym w danej chwili i odłączyć się od tego świata zewnętrznego, od tych wszystkich bodźców i po prostu być tu i teraz, z obcym człowiekiem, co też bywa bardzo trudne. Tym bardziej, że kontakt wzrokowy jest bardzo silną rzeczą, często unikamy go, spuszczamy wzrok. Nie tylko wtedy, kiedy się wstydzimy. Chodzi też o to, żeby odłączyć się od tych bodźców medialnych, wyłączyć telefony, nie patrzeć na nie. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że zerkamy non stop na telefon. Aktualnie media są dużą częścią naszego życia – powiedziała nam Beata Kulajguk, jedna z organizatorek akcji.

Była to trzecia oficjalna edycja zdarzenia, które tego samego dnia obywało się na całym świecie.

- To jest trzecia oficjalna edycja, ale czwarta olsztyńska, bo jedną akcję zorganizowałam poza światowym eventem, a teraz jest to światowa edycja, gdzie bardzo wiele miejscowości łączy się w tym samym momencie i patrzy sobie w oczy – wyjaśnia Beata Kulajguk.

Organizatorami zdarzenia były Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i społeczność Let's Fall in Dance.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

 • Issru 2019-09-23 19:21:38 5.173.*.*
  Bardzo dobra akcja, jestem za.. Dzis tylko potrafia wszyscy komentować w internecie a spojrzeć drugiemu czlowiekowi w oczy to dla wielu "śmieszność" jak tu jeden piszę..brak odwagi i strach przed drugim czlowiekiem to jest dopiero śmieszne...
  Odpowiedz Oceń: 12 0 Zgłoś treść
 • JaAs 2019-09-23 17:14:08 83.6.*.*
  Kolejna "akcja" lewackiego MOKu. Coraz głupsze pomysły i dorabianie do tego bełkotu ideologicznego. Czy ci ludzie nie widzą swojej śmieszności? Najpierw należało sprawdzić definicję "więzi międzyludzkich", od gapienia się przypadkowych ludzi się nie poprawią.
  Odpowiedz Oceń: 1 11 Zgłoś treść
 • Kudo 2019-09-23 13:17:13 188.147.*.*
  Jak widać psycholi nie brakuje
  Odpowiedz Oceń: 3 9 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna