''Podrzucacze śmieci'' na Zatorzu. Grozi im kara do 5 tys. zł!

''Podrzucacze śmieci'' na Zatorzu. Grozi im kara do 5 tys. zł!
Ktoś podrzuca śmieci pod wiatę należącą do wspólnot mieszkaniowych przy ul. Prusa. Mieszkańcy twierdzą, że takich "podrzucaczy" jest co najmniej kilku
Fot. Czytelnik / Olsztyn.com.pl

Mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych przy ul. Prusa w Olsztynie od ponad pół roku zmagają się z ludźmi podrzucającymi odpady pod ich śmietnik. Jednego w końcu namierzyli, gdy o 8.25 w niedzielę podjechał samochodem pod ich wiatę i wyrzucił nieczystości. Sprawa została zgłoszona straży miejskiej. Czy „podrzucacze śmieci” mają się czego obawiać?

– Jestem w Zarządzie Wspólnoty Prusa 7 w Olsztynie. Wraz ze wspólnotą Prusa 8 i Prusa 2 mamy wybudowaną wiatę śmietnikową. Od pewnego czasu sukcesywnie podrzucane były nam śmieci – worki, deski – poinformował nas pan Sebastian, czytelnik.

Jak ustaliliśmy, sprawa podrzucania odpadów ciągnie się już od ponad pół roku.

– Ile można być sponsorem dla tych nielicznych ludzi? W przeciągu 6 miesięcy za wywóz zapłaciliśmy 1500 zł. 4 wywozy dotyczyły wyłącznie odpadów spoza wiaty – dodał czytelnik.

Odpady są różnorodne, dlatego mieszkańcy wspólnot uważają, że tego nie robi jedna osoba, ale przynajmniej kilka.

– Po mieście grasują „podrzucacze śmieci”. Wcześniej podrzucali odpady tylko w nocy, natomiast teraz robią to nawet w „biały dzień” – przyznał pan Sebastian.

Czarę goryczy przelało zdarzenie z niedzieli, gdy chwilę po godz. 8 pod śmietnik podjechał starszy mężczyzna czerwonym passatem i wyrzucił odpady. Członkowie wspólnoty o incydencie poinformowali straż miejską. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna zostanie przesłuchany przez dzielnicowego.

Grozi mu od 500 zł (w przypadku mandatu) do 5000 zł kary (jeżeli to kolejne wykroczenie, to sprawa kierowana jest do sądu).

Lokatorzy wspólnot z ul. Prusa chcą zamontować kamerę, aby móc wszystko rejestrować. Wtedy zdobędą dowody na poczynania mieszkańców innych kamienic.

A czy pozostali czytelnicy także odnotowali podobne zdarzenia?

Galeria

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • macgyver 2020-07-09 11:18:49 145.239.*.*
  Nosacze są wszędzie...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ccpl 2020-07-08 10:57:53 85.219.*.*
  Podjeżdżajcie po zmroku, kamery was nie ujma i wyrzucajcie śmiało, szybciej w lotto wygracie niż was złapią
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Alaaa 2020-07-07 16:22:48 80.111.*.*
  Wg polaczkow lepiej zeby wyrzucali smieci do lasu niz na smietnik osiedlowy. Wszyscy placimy podatki wiec kazdy powinien miec prawo wyrzucac do jakiego smietnika chce.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 9
 • Mieszkaniec 2020-07-07 13:31:53 78.88.*.*
  W podwórku ulic Sienkiewicza, Struga i Okrzei też jest taki problem. Śmieci gabarytowe, odpady budowlane to codzienność. Następnego dnia po odbiorze już podrzucone. A już szczytem bezczelności jest rozrzucanie śmieci po podwórku zamiast do kontenera. Co zrobić z tą sytuacją kiedy tam nawet nie ma wiaty na odpady? Kontenery są przestawiane z miejsca na miejsce, nie wiadomo dlaczego więc podrzucane śmieci leżą gdzie popadnie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • Widziałem 2020-07-07 10:56:54 213.73.*.*
  Widziałem jak pani podjechała białym BMWX5 pod śmietnik na ul. Iwaszkiewicza i wyrzucała ciężkie czarne worki do śmietnika. Gdy zauważyła, że ją obserwuję to udawała, że jest mieszkanką osiedla. Krazyła z 15 minut po osiedlowych chodnikach aż w końcu wsiadła w auto i szybko odjechała. Sprawa była zgłoszona Straży Miejskiej, podałem numery rejestracyjne auta, datę, godzinę, na skrzyżowaniu jest monitoring. I co? I nic... niestety straz miejska nie działa wydajnie. o ile w ogóle działa... jak zgłaszam że dziki grasują po placu zabaw to też nie przyjeżdżają a potem piszą w mediach że to mieszkańcy je dokarmiają. W przypadku podrzucania śmieci pewnie napiszą że to mieszkańcy prowokują innych do podrzucania śmieci... Niestety nie ma do kogo się w tej sprawie zgłosić.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 2