Pociąg relacji Olsztyn-Kraków ma poważną awarię w Warszawie? Czytelnik: ''Nikt nie wie, kiedy ruszy'' [AKTUALIZACJA]

Pociąg relacji Olsztyn-Kraków ma poważną awarię w Warszawie? Czytelnik: ''Nikt nie wie, kiedy ruszy'' [AKTUALIZACJA]
W piątek w Warszawie Wschodniej doszło do awarii technicznej w pociągu relacji Olsztyn-Kraków. Pasażerowie jadący w dalszą trasę oczekują na informacje dotyczące kontynuowania podróży
Fot. Czytelnik / Olsztyn.com.pl

W piątek po południu dostaliśmy informację, że pociąg należący do PKP Intercity relacji Olsztyn Główny-Kraków Główny uległ awarii technicznej przy stacji Warszawa Wschodnia. Z relacji naszego czytelnika wynika, że pasażerowie nie są informowani o sytuacji. Jak się później okazało, to pociąg Kolei Mazowieckich uległ awarii, tym samym wstrzymał kilka pociągów należąych do PKP Intercity.

To miał być fajny dzień, bo wraz z narzeczoną postanowiliśmy wybrać się na weekend do Krakowa – Zaczął swoją opowieść pan Łukasz.

Jednakże pod Warszawą Wschodnią pociąg nagle stanął i stoi już od przynajmniej 30 minut.

Nikt nie wie, kiedy ruszy. Pasażerowie nie są informowani o sytuacji. Wszystkie pociągi skomunikowane również będą mieć automatycznie opóźnienie – dodał czytelnik.

Osoby, które jechały tylko do Warszawy, mogły się przesiąść do SKM-ki.

Ale co z pasażerami, którzy podróżują do Kielc czy Krakowa? – zapytał pan Łukasz.

AKTUALIZACJA:

Z Biura Prasowego PKP Intercity dowiedzieliśmy się, że to nie pociąg relacji Olsztyn-Kraków uległ awarii, tylko pociąg Kolei Mazowieckich.

Na odcinku Warszawa Wschodnia-Warszawa Praga od 11:28 do 13:30 został wstrzymany ruch w wyniku awarii pociągu Kolei Mazowieckich. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów. W wyniku zdarzenia kilka pociągów PKP Intercity doznało opóźnienia – powiedziała w rozmowie z nami Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • konewka 2020-07-04 15:12:27 188.147.*.*
  no i co ? czy już ruszył ? jest sobota godz. 15
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Karolek 2020-07-03 13:34:05 213.184.*.*
  O ja, czekają aż 30 minut! To jest straszne! Dlatego trzeba o tym napisać super tekst. O innych awariach też będziecie informować?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 3
 • oln 2020-07-03 13:33:29 195.136.*.*
  No naprawdę wiadomość dnia. Takie rzeczy się zdarzają. A jak autorze jesteś pierdołą i nie wpadłeś na to, żeby kupić nowy bilet, a tamten przejazd zareklamować, to już niczyja wina
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 3