Piwo czosnkowe prosto z Olsztyna. Czy stanie się hitem?

Piwo czosnkowe prosto z Olsztyna. Czy stanie się hitem?
Fot. Browar Kormoran na Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego w Olsztynie

Przy okazji Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego wiele mówiło się o tym, że coraz częściej klienci szukają regionalnych trunków. Olsztynianie już mają szansę spróbować czegoś nowego. Z Browaru Kormoran wyjechało do sklepów nowe piwo - Orkiszowe z Czosnkiem. Czy się sprawdzi?

Kultura picia piwa, coraz częściej skupia się w naszym kraju na wyszukiwaniu trunków niemasowych, lokalnych, które przyzwyczajają klienta do zupełnie innego smaku niż piwo z supermarketu.

W lokalnych, olsztyńskich piwiarniach, które częstują olsztynian regionalnym piwem – można już znaleźć piwo Orkiszowe z Czosnkiem. Jak informuje producent, piwo ma pikantny aromat czosnku, który pochodzi z lokalnej, warmińskiej uprawy.


46404_orkiszowe-z-czosnkiem_480


Przypomnijmy, Browar Kormoran brał udział w I Warmińskim Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego. Zdaniem przedstawicieli firmy, jest szansa, że takie imprezy, jeśli będą organizowane cyklicznie – sprawią, że lokalni biznesmeni zauważą potencjał jaki tkwi w regionalnym browarnictwie. Na sprzedaż wciąż wystawione są obiekty byłego browaru w Braniewie, czy Biskupcu. Czy ktoś dostrzeże tę szansę na biznes?

2147382000

Źródło: własne

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000