Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3E: ''Ja was przepraszam, Panowie, ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być!''

Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3E: ''Ja was przepraszam, Panowie, ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być!''
Piotr Tyszkiewicz, były piłkarz m.in. Stomilu Olsztyn i VfL Wolfsburg
Fot. archiwum prywatne

Dziękuję moim Czytelnikom za przeczytanie mojej ostatniej notki pod tytułem "To połóż się i leż!" i aktywny udział w dyskusji.

Już kiedyś na swoim blogu na Olsztyn.com.pl pisałem, że nie ma przypadków - są znaki! Słowa księdza Bronisława Bozowskiego, jak ulał pasują do tego, co dzieje się w Klubie, którego jestem wychowankiem.

Na Facebooku przelał się post miesiąca sierpnia 2020 roku zachęcający kibiców Stomilu Olsztyn do zakupu akcji Klubu za pośrednictwem Odwróconego Owsiaka (moja nazwa dla funduszowej maszynki kupna - sprzedaży akcji).

Rzeczony post przedstawia znakomicie znane konterfekty dwóch ludzi futbolu i biznesu, przy czym zawodowi propagandziści od Odwróconego Owsiaka i karawany spowodowali małe faux pas i obok prezesa Wojciecha Kowalewskiego do zakupu akcji Klubu zachęca kibiców Pan Michał Barański rażąco podobny do znanego wszystkim kibicom Stomilu Olsztyn Pana Michała Brańskiego. Proszę nie posądzać mnie o małostkowość, ponieważ pomyłki zdarzają się zawsze tam, gdzie ludzie ciężko pracują. Tylko to nie jest ten przypadek! Ludziom od karawany, od momentu oddania przez Ratusz z dopłatą akcji Klubu w ręce inwestora Michała Brańskiego, pomyłki i kompromitacje zdarzają się zbyt często, nawet jak na Stomil Olsztyn, który, niestety, boleję, od lat targany jest
problemami różnej natury.

Cały Olsztyn żył nadzieją, że przyjście inwestora, który kocha koszykówkę, ale chce sprawdzić się w futbolu, odmieni ten przeklęty los Stomilu. Leitmotivem wymyślonym przez Pana Michała był Red Bull Leipzig i aż się boję, że jedynym akcentem zaimplementowanym ze wzorców RBL w Olsztynie będą opaski kapitańskie i choragiewki rożne w barwach..., albo lepiej nie kraczmy! Nowy inwestor kilka minut po zakupie z dopłatą większościowego pakietu akcji spółki akcyjnej Stomil Olsztyn zwolnił prezesa Macieja Radkiewicza. Moim zdaniem to był początek problemów Klubu pod jego batutą, o czym nie raz z Panem Michałem rozmawiałem osobiście. Inwestor, jak czas pokazał pochopnie sięgnął po Pana Roberta Jurgę. Pan Robert miał wprowadzić nowe praktyki z biznesu do Klubu. Za te dwie decyzje proponuję karę łączną w wysokości zakupu pakietu 20% akcji od Odwróconego Owsiaka przez tego, co zamienił prezesa Macieja Radkiewicza na prezesa Roberta Jurgę.

Następnie Pan Michał Brański został przekonany przez swoje otoczenie do zatrudnienia doradcy sportowego zarządu Pana Remka. Kto wymyślił Pana Remka powinien kupić od Odwróconego Owsiaka skromny pakiecik 10% akcji od Odwróconego Owsiaka i kibicom Stomilu nawet nie trzeba pisać dlaczego...

Po Panu Robercie i Panu Remku nastała i trwa do dzisiaj era Panów prezesa Wojciecha Kowalewskiego i dyrektora sportowego Sylwestra Czereszewskiego.

I tutaj, żeby nie pisać o tym, co zostało już napisane 1000 razy, za długoterminową inwestycję w zawodników Skendera Loshiego i Ņikitę Kovaļonoksa obaj Panowie powinni obowiązkowo kupić pakiety po 10% akcji od Odwróconego Owsiaka.

Za karanie niewinnych zawodników za to, że w czasie urlopu nie odebrali proporczyka od prezesa, obaj Panowie powinni dokupić pakiety od Odwróconego Owsiaka - solidarnie po 10% akcji każdy. Za niewyjaśnienie do dzisiaj sprawy, mającej znamiona mobbingu zawodnika, którego interesy reprezentuję i działania na szkodę mojej firmy nie musicie Panowie akcji kupować, wystarczy, że przeprosicie... Ciągle czekam na to czarodziejskie słowo, którego uczą się, w pierwszej kolejności, w przedszkolu.

Rada Nadzorcza Stomilu Olsztyn za nadzór nad pracą zarządu Klubu powinna niezwłocznie zakupić pakiet 20% akcji i cieszyć się, że nie wymieniam nazwiska specjalisty od prawa sportowego w Klubie, który pobił rekord świata w nieznajomości regulacji FIFA i PZPN i nikt nigdy już tego wyczynu nie wyrówna, co daje już ogromny sukces tej emisji, ponieważ już mamy sprzedane caluteńkie 90% akcji! Brawo!

Ostatek, czyli pakiecik 10% akcji powinien zakupić Minister Prawdy w Stomilu Olsztyn, czyli Pan Marek Kleitz, który natchniony klimatem sukcesu, którego jest emanacją, zakochany w sobie z wzajemnością, uwydatnił swoje najlepsze cechy charakteru i po wygranej Stomilu na cały świat na TT wykrzyczał, że psy szczekają, a karawana jedzie dalej! Pyszne prawda? I jak klasa. Panie Marku bez Pana ta emisja by się nie udała.

Dlatego uważam, że nieprzypadkowym znakiem jest właśnie ten znak z prospektu emisyjnego, na którym akcje Klubu Pana Michała Brańskiego są sprzedawane przez avatara Pana Michała Barańskiego.

Szkoda, że moi bohaterowie nie zostawili nawet jednej akcji dla normalnych kibiców Stomilu Olsztyn! Niestety psy nie nadążyły za karawaną.

Nasz olsztyński lektor futbolowy, gdyby miał kręgosłup dziennikarski, to ze słuchawkami na uszach skomentowałby marszałkiem Józefem Piłsudskim - "Ja was przepraszam, panowie, ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być!"

Zapraszam do dyskusji!

Menedżer piłkarski,
footballidea.pl Doszkalanie Indywidualne dla Talentów na bazie własnego programu i boiska w
Dorotowie.
Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt:
poczta elektroniczna: biuro@piotrtyszkiewiczteam.pl
tel. 609 184 000
Zapraszam do współpracy!

2147382000

Komentarze (69)

Dodaj swój komentarz

 • Aux 2020-09-12 08:02:44 185.232.*.*
  Dopiero przeczytałem, ale czas pokazuje, że miał pan rację. Ludzie widzą... Pozdrawiam pana!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 0
 • zorro 2020-08-20 00:15:16 5.173.*.*
  pozytywny Stomil: przestań się czepiać i ogarnij się. Pan Piotr wskazuje co powinno się zrobić, aby było lepiej. Wydaje ci się, że jest dobrze. Zobacz co robi miasto - gruz arena, Ostróda i Suwałki mają lepszy stadion! Urania się rozpada. Pierwszy Stomil nie ma gdzie trenować w prawie 200 tys. mieście. Zgroza! Nie mówiąc już o drugim Stomilu, Warmii i grupach młodzieżowych! Tak jak położono infrastrukturę sportową w tym mieście to nigdzie nie znajdziecie. Mistrzostwo świata. Panowie zarządzający klubem-prezes i dyrektor, babol za babolem. Pozytyw to właściciel Brański, który trochę zakochał się w Stomilu i trochę w Warmii, oby ta miłość trwała długo. Pozytyw to najmłodszy skład w 1 lidze. Ale potrzeba wzmocnień i infrastruktury i mądrych zarzadzających.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 31 0
 • Pozytywny Stomil 2020-08-19 14:51:52 83.16.*.*
  Pan jest gorszy od Tomaszewskiego... Daj Pan czas, klub wychodzi na prostą. Pan akurat wie co to profesjonalizm, Pan tylko grał w piłkę, co nie znaczy że Pan się na wszystkim zna. Pierwszy hejter wszystkiego co ma nazwę Stomil. Ogarnij się człowieku. Może byś tak czasem napisał coś pozytywnego?..
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 35
 • Ave OKS 2020-08-17 22:23:03 88.156.*.*
  Tego nie grali ! Tyszkiewicz i jego stajnia "przelajkowali" posty, żeby pokazać, że wielki Piotr ma rację. Piotr wyłącz Internety.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 44
 • PrzedNamiPiszeSieOsobno 2020-08-17 12:30:50 194.59.*.*
  Szanowni Państwo, Drodzy Towarzysze i Towarzyszki z rejonu Warmii i Mazur. Patrząc na to co dzieje się w tym momencie to hasło przewodnie powinno raczej brzmieć "Najlepsze za nami" Stomil według wielu to ciągła reanimacja trupa. Aby budować solidny zespół potrzeba do tego zaplecza profesjonalistów mających pojęcie o tym co robią i doświadczenie jak to robić. Trzech Muszkieterów którzy dali swoje twarze do kampanii crowdfundingowej nic wspólnego z tym nie mają. Nie wystarczy się ubrać w garnitur i ogłosić siebie wizjonerem branży internetowej. Piłka Nożna to nie Pudelek. To wiedza, to profesjonaliści w swojej dziedzinie, to poukładane struktury. Jeśli klub kojarzył by się w taki sposób, uprawiane "zbieractwo" nie było by potrzebne. Nie idźmy tą drogą bo hasło "Najlepsze za nami" może zyskać pogłos w teraźniejszości. Pozdrawiam normalnych :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 53 1
 • zorro 2020-08-17 11:01:18 5.173.*.*
  Pan chce dla Stomilu jak najlepiej, a barany panu ubliżają. Zastanawiam się jaki cel w tym mają... Albo nie rozumieją tego co czytają, albo panu zazdroszczą tego co pan osiągnął (takie to polskie) albo są to wrogowie Stomilu i olsztyńskiego sportu. Ludzie ogarnijcie się i odnoście do meritum.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 34 1
 • zejer 2020-08-14 14:58:28 83.21.*.*
  koleś a pamiętasz jak udawałeś trenera w Stomilu i zimą wyrzuciłeś zasłużonych dla klubu piłkarzy a ściągnąłeś szrot....znawca piłki się znalazł
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 44
 • Chce być Menagerem 2020-08-14 09:09:50 5.184.*.*
  Ja jestem ciekaw czy menago X załatwiając umowę np. w Stomilu z prezesem Y nie dogadują się w taki sposób, że robią w wynagrodzeniu zawodnika "górkę", którą później odpala menagerowi X. Potem takie kwiatki wychodzą, że jeden z drugim prezentują poziom 3 ligowy, a pobierają po paręnaście na rękę bo muszą odpalić dla menago X część pensji. Zawsze mnie ciekawiło czy tak to się odbywa?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 34
 • Fan Stomilu 2020-08-14 09:01:27 83.9.*.*
  Jakiż pan jest elokwentny i swiatowy Panie TYszkiewicz? Powołuje się pan na księdza Bozowskiego, szkoda że jak Pan przy pomocy Radkiewicza przymuszał do podpisywania z panem kilku zawodników Stomilu umów menadżerskich to wtedy nie myślał pan o tym, żeby być szlachetny i prawy? a jak oferował pan współpracę Prezesowi Kowalewskiemu to był dobrym prezesem dopiero wtedy , gdy spuścił pana w kiblu zaczął pan na niego ujadać. A jak tam sprawa dotycząca pana awantury z O. Zawadą? Też jest pan taki szlachetny i prawy? Tymczasem sprawa jest prosta, te wszystkie pana wypociny to jest reklama, aby sprzedać choć jeden trening za 200 zł za 1 h. Co nie idzie biznes? No jak się postępuje nieelegancko to rynek później wypluwa takie persony.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 38
 • Znawca z Olsztyna 2020-08-14 08:58:10 5.184.*.*
  Pan Piotr mocno wziął do siebie za zadanie żeby zniechęcać ludzi do kupowania akcji. Przyczyn jest parę, po pierwsze wszyscy zawodnicy, których reprezentuje zostali odpaleni z tego klubu bo byli ciency jak dupa węża. W biznesie jak widać liczy się tylko kasa, a poziom prezentowany przez ww. jednostki to sprawa drugorzędna. Po drugie w biznesie Pana Piotra jest aby Stomil nie stał się mocnym graczem na rynku bo klub stałby się magnesem dla największych talentów w regionie i Pan Piotr miałby mniejsze pole do popisu. Po jestem przekonany, że z chęcią przejąłby akademię Stomilu na swoich zasadach, ale nikt mu na to nie pozwala. Podsumowując Pan Piotr jest wychowankiem Stomilu, ale jak to w życiu bywa pieniądze stoją na pierwszym miejscu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 36
2147382000