II liga piłki ręcznej. Olsztynianie przestali być niepokonani

II liga piłki ręcznej. Olsztynianie przestali być niepokonani
Kadr ze spotkania Szczypiorniaka z MKS-em Handball Czersk
Fot. Szczypiorniak Olsztyn

Świetnie spisujący się do niedawna zawodnicy Szczypiorniaka Olsztyn nie zdołali wygrać spotkania w Czersku.

Wynik tego meczu był właściwie łatwy do przewidzenia. Olsztynianie wystąpili bowiem po długiej przerwie, a ponadto bez kilku liczących się zawodników, natomiast ich rywale z dwoma niedawno pozyskanymi rutynowanymi graczami z Gdańska. Gospodarze szybko uzyskali sporą przewagę, prowadząc w połowie pierwszej części meczu 13:3. Zespół olsztyński próbował gonić przeciwników, ale ci olsztyńskiej młodzieży nie pozwolili na zbyt wiele Po tym meczu olsztynianie z dorobkiem 12 punktów w 5 spotkaniach zajmują w tabeli piąte miejsce. Mają jednak do rozegrania kilka zaległych rywalizacji.

- To był dla nas bardzo ciężki mecz – przyznał portalowi Olsztyn.com.pl Konstanty Targoński, trener olsztyńskich piłkarzy ręcznych. - Na naszą porażkę złożyły się dwa czynniki. Po pierwsze udział w tym spotkaniu po stronie Czerska dwóch doświadczonych zawodników mających za sobą grę m.in. w gdańskim Wybrzeżu. Jeden z nich rzucił 12, a drugi 11 bramek. Po drugie graliśmy właściwie bez lewego rozegrania: Dominik Lewandowski jest kontuzjowany, a Jakub Ostrówka choruje.

MKS Handball Czersk – KS Szczypiorniak Olsztyn 37:29 (18:9)

KS Szczypiorniak Olsztyn: Fabian Masłowski, Jakub Pikura, Jakub Jurewicz 5, Robert Targoński 5, Filip Lewalski 3, Kacper Walczak 2, Przemysław Mosiewicz 2, Konrad Domian 2, Radosław Dzieniszewski 10, Piotr Fabisiak, Mateusz Reszczyński, Karol Domagalski, Maciej Retkiewicz, Maciej Warmiński i Eryk Kulas

Lech Janka

2147382000

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000