Dziś jest: 27.04.2024
Imieniny: Felicji, Teofila, Zyty
Data dodania: 2021-03-09 14:20

Piłka ręczna. Medale mistrzostw Polski na wyciągnięcie ręki

Juniorzy olsztyńskiego Szczypiorniaka przebili się do czwórki najlepszych polskich zespołów w tej kategorii wiekowej. Udział w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski juniorów wywalczyli w nowej hali w Bartoszycach.

Gospodarzem turnieju był Szczypiorniak Olsztyn, a miejsce przeprowadzenia tam ćwierćfinałowego turnieju nie było przypadkowe, bo właśnie w tym obiekcie może się odbyć rywalizacja czterech zespołów o medale mistrzostw kraju.

Olsztynianie stoczyli trzy dramatyczne spotkania, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce. W pierwszym swoim meczu podopieczni trenera Konstantego Targońskiego pokonali 32:30 Gwardię Opole, w drugim ulegli 29:31 Pałacowi Tarnów, a w spotkaniu „być albo nie być” w finale MPJ wygrali 30:22 z Górnikiem II Zabrze.

Aby się znaleźć w bartoszyckich ćwierćfinałach, młodzi olsztyńscy piłkarze ręczni musieli wcześniej zając przynajmniej drugie miejsce podczas turnieju 1/8 finału, który odbył się w Gdańsku. Wygrali wszystkie mecze awansując do ósemki najlepszych polskich drużyn w tej kategorii wiekowej. Pokonali kolejno: Kusego Kraków (30:22), Orlen Wisłę Płock (27:24) i Wybrzeże Gdańsk (32:26).

- Najważniejszym dla nas spotkaniem w Bartoszycach było to ostatnie z Górnikiem - powiedział portalowi Olsztyn.com. pl. trener Konstanty Targoński - Musieliśmy wygrać minimum dwoma trafieniami. Dzięki bardzo dobrej obronie pokonaliśmy ich aż ośmioma. Teraz prze nami walka o medale. Oprócz naszego zespołu w finałowym turnieju zagrają ekipy Wybrzeża Gdańsk, który broni tytułu, Pałacu Młodzieży Tarnów i Orlenu Wisły Płock. Naszym półfinałowym rywalem będzie Wisła, a jak z nią wygramy to będziemy mieli już przynajmniej srebrny medal. Wszystkie te kluby, łącznie z nami, zgłosiły chęć organizacji finału, który zaplanowano na 19 i 20 marca. Jak wypadnie na nas to ponownie zagramy w bartoszyckiej hali.

Szczypiorniak: Jakub Ałaj, Szymon Konarzewski, Igor Graczyk, Mateusz Reszczyński, Robert Targoński, Michał Safiejo, Filip Lewalski, Maciej Retkiewicz, Jakub Bądzelewski, Klaudiusz Leszczyński, Eryk Kulas, Karol Domagalski, Krystian Strączek, Piotr Fabisiak.