Pijany 20-latek fordem uciekał przed policją. Rajd zakończył na drzewie

Pijany 20-latek fordem uciekał przed policją. Rajd zakończył na drzewie
Pijany młody kierowca ucieczkę przed policją zakończył na drzewie
Fot. KMP Olsztyn

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Biskupcu. Policjanci podczas patrolu zauważyli forda, który miał niesprawne światła. Jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął przed nimi uciekać. Okazało się, że miał powód.

Policjanci z Biskupca patrolowali nocą ulice miasta. W centrum zauważyli osobowego forda z niesprawnymi światłami. W związku z tym funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten jednak zamiast zwolnić, przyspieszył i zaczął uciekać.

Stróże prawa ruszyli za nim. Kierowca forda w pewnym momencie stracił panowanie nad autem, zjechał do przydrożnego rowu i zakończył jazdę na drzewie. Po chwili wyszedł z pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo. Po przebiegnięciu kilkuset metrów, mężczyzna został obezwładniony. Okazało się, że 20-latek miał powód, żeby uciekać. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu we krwi.

Młody mężczyzna stracił już prawo jazdy i trafił do aresztu. Wkrótce odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi kara do 5 lat więzienia oraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Anty PiS 2019-12-03 04:36:33 188.147.*.*
    Wniosek jest jeden , jak jedziesz po pijaku sprawdź światła i zapnij pasy aby zmniejszyć ryzyko kontroli .
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść