Pijani kierowcy na drogach regionu. Jeden jechał ''wężykiem'', inny zatrzymany przez strażaków

Pijani kierowcy na drogach regionu. Jeden jechał ''wężykiem'', inny zatrzymany przez strażaków
Zatrzymanie kierowcy skody, który przyjechał autem pod budynek straży pożarnej w Gutkowie
Fot. KMP Olsztyn

Pracowity weekend mieli policjanci z Olsztyna. Wczoraj, 17 maja, zatrzymano pijanego kierowcę, który autem przyjechał pod budynek straży pożarnej w Gutkowie. Z kolei w sobotę pewien motorowerzysta jechał „wężykiem” w miejscowości Sząbruk.

Wczoraj policjanci z Olsztyna dostali informację o pijanym kierowcy, który przyjechał skodą pod placówkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna mógł być pijany. Strażacy od razu wyczuli od niego alkohol. Jednak kierowca próbował odjechać z miejsca, ale uniemożliwili mu to świadkowie.

Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu we krwi. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych wyszło na jaw, że 43-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy i jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary 16 dni pozbawienia wolności.

Mężczyzna trafił do aresztu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Nie uniknie on również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Z kolei w sobotę funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że w miejscowości Klebark Mały, w pobliżu ogródków działkowych, kierowca volkswagena w trakcie cofania najechał na zaparkowanego tam seata. 56-latek miał niemal 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy.

Tego samego dnia olsztyńscy funkcjonariusze zauważyli w miejscowości Sząbruk (gmina Gietrzwałd) motorowerzystę, który jechał „wężykiem”. 23-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz