Dziś jest: 18.07.2024
Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Data dodania: 2011-03-10 08:02

Iwona Starczewska

Pierwsze oznaki wiosny - drogowcy zacierają ręce

Lada dzień pełną parą ruszą prace na budowie nowej ulicy Artyleryjskiej. Pomimo tego, że zimą roboty nie zostały przerwane, to prowadzone były w zdecydowanie mniejszym i tempie niż jesienią.

reklama

Pomimo tego, że w kalendarzu już marzec, to w rzeczywistości aura jest jeszcze zimowa. 

- Czekamy, aż temperatura wyraźnie się podniesie, bo noce są na razie jeszcze mroźne. Pewne czynności - takie jak na przykład zbrojenie - możemy już wykonywać, ale na betonowanie jest zdecydowanie za wcześnie - zauważa Bartosz Walasek kierownik budowy.

Zgodnie z technologią, beton można wylewać kiedy temperatura oscyluje w granicach zera, a minimalnie spada do -2. Kilka ciepłych słonecznych dni potrzebnych jest także po to, żeby rozmrozić grunt. W tej chwili ziemia zmrożona jest do głębokości 50-55 cm. Kładzenie poszczególnych warstw jezdni na takim podłożu byłoby bezcelowe.

- Kiedy już pogoda pozwoli nam na prowadzenie prac budowlanych w pełnym zakresie, to na początku główny nacisk chcielibyśmy położyć na dokończenie prac remontowych na Al. Wojska Polskiego. Nasze ekipy pojawią się także na ulicy Leśnej - zapowiada Bartosz Walasek

 

Źródło: Własne/UM Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl