Pay-by-link – jak działają szybkie płatności internetowe?

Pay-by-link – jak działają szybkie płatności internetowe?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. AdobeStock

Szybka płatność za towar lub usługę w Internecie to podstawa jeśli chcemy zapewnić naszym klientom wygodne zakupy w naszym sklepie. Jedną z popularnych obecnie form rozliczeń w płatnościach internetowych, na którą stawiają tysiące przedsiębiorców jest tzw. płatność pay-by-link.

Czym jest pay-by-link?

Pay-by-link to odmiana szybkiego przelewu elektronicznego przy wykorzystaniu specjalnie wygenerowanego linku, który klient otrzymuje na swoją skrzynkę mailową lub który wyświetla się na stronie sklepu. Klient, klikając w taki link, jest automatycznie przenoszony na stronę transakcji. Z tego poziomu możliwe jest dokonanie zapłaty należności na ustaloną wcześniej kwotę. Korzystając z takiego linku, klient loguje się na swoje konto, na stronie swojego banku, gdzie dokonuje w standardowy sposób autoryzacji transakcji (np. za pomocą numeru PIN czy też kodu SMS wysłanego na wskazany w ustawieniach konta bankowego numer telefonu).

Pay-by-link – zalety

Jedną z największych zalet płatności pay-by-link jest szybkość realizacji transakcji, szczególnie jeśli zestawimy je z przelewami w formie tradycyjnej. Transakcja pay-by-link jest bowiem odnotowywana w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jako sprzedawca możemy wydać dany towar lub usługę natychmiast, ponieważ będziemy już mieć środki od klienta na naszym koncie. Pozwala to na poprawienie relacji z klientami, którzy już nie muszą długo czekać na swoje zamówienie. W przypadku przesyłki towarów, korzystając z kuriera, można liczyć na zrealizowanie dostawy już na drugi dzień lub drugiego dnia roboczego po zakupie.

Inną z zalet płatności pay-by-link jest spora wygoda. Korzystając z takich płatności, nasz klient nie musi już bowiem samodzielnie uzupełniać danych adresowych i numeru konta, co bywało czasochłonne. Nie tylko zachęca to klientów do zakupów, dzięki przyspieszeniu tempa realizacji transakcji, ale również minimalizuje ryzyko pojawienia się błędów, które mogłyby spowodować straty finansowe naszej firmy. Automatycznie wygenerowany link pozwala na szybkie przejście do płatności, w której wszystkie wymagane dane są już uzupełnione. Nie musimy się już zatem martwić o to, że środki wpłacone przez klienta zostaną omyłkowo przesłane na inne konto czy że płatność zostanie zablokowana przez bank ze względu na zaistniałe błędy.

Pay-by-link – kto obsługuje?

Wybierając w naszym sklepie formę płatności pay-by-link, nie musimy się martwić o to, w jaki sposób będzie ona rozliczana. Obsługę transakcji pay-by-link udostępniają liczni agenci rozliczeniowi, którzy już od wielu lat działają w branży e-commerce. Korzystając z ich pomocy, z łatwością wdrożymy płatności tego typu w naszej firmie. Wśród agentów rozliczeniowych warto wyróżnić chociażby eService – firmę, która cieszy się sporym doświadczeniem i obsługuje miliony transakcji na terenie Europy Środkowej, w tym także w Polsce.

Artykuł sponsorowany

Dodawanie komentarzy zostało wyłączone