Park kieszonkowy, zielony przystanek i remont ul. Partyzantów. Miasto podsumowuje inwestycje [ZDJĘCIA]

Park kieszonkowy, zielony przystanek i remont ul. Partyzantów. Miasto podsumowuje inwestycje [ZDJĘCIA]
Pierwszy w mieście zielony przystanek na ul. Partyzantów
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Zielony przystanek, park kieszonkowy czy remont ul. Partyzantów – to tylko niektóre inwestycje, które powstały w ramach rozwoju transportu zbiorowego. Dziś urzędnicy oficjalnie podsumowali zakończenie projektu.

Dziś w parku kieszonkowym, który znajduje się u zbiegu ulic Partyzantów i Dąbrowszczaków, urzędnicy oficjalnie podsumowali projekt pn. „Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie – łańcuchy ekomobilności”.

Na konferencji prezydent Piotr Grzymowicz opowiedział m.in. o przebudowie ul. Pieniężnego wraz z mostem św. Jakuba, budowie zintegrowanego węzła przesiadkowego przy dworcu i o zielonym przystanku, jednak najwięcej czasu poświęcił na podsumowanie inwestycji związanej z remontem ul. Partyzantów.

- Tę ulicę po raz pierwszy w ramach przygotowanej koncepcji i rozmów z mieszkańcami, omawialiśmy w roku 2010, mówiąc o tym, w jaki sposób ona ma się zmienić. Wtedy nie było akceptacji naszych mieszkańców, ażeby ją poszerzać, żeby miało to nastąpić kosztem chociażby drzew czy miejsc do spacerów, czy miejsc dla rowerów. Wobec tego w roku 2013 podjęliśmy kolejne działania. Uzgodniliśmy z mieszkańcami, że pozostajemy w pasie drogowym, tym, który był i musimy się w nim zmieścić. Stworzyliśmy przyjazny układ komunikacyjny, szczególnie dla transportu zbiorowego, jak i w części dla transportu indywidualnego – przypomniał włodarz Olsztyna.

Remont ul. Partyzantów wiąże się nie tylko z poprawą komunikacji, ale również z zagospodarowaniem zieleni.

- Zadbaliśmy o odpowiednie nasadzenia. W ramach tego projektu nasadziliśmy 200 drzew, 20 tys. krzewów, przeszło tysiąc bylin i innych roślin, i 60 tys. tulipanów, a więc być może jeszcze w tym roku, na wiosnę tego nie mogliśmy dostrzec, bo niektóre prace trwały, również te z zagospodarowaniem zieleni, ale na pewno wiosną przyszłego roku i latem będziemy mogli się z tego cieszyć. No i również są jeszcze te małe miejsca jak park kieszonkowy. Powstaje tego typu miejsc w naszym mieście coraz więcej – wymieniał Piotr Grzymowicz.

Wartość projektu to 104 655 832,55 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło 86 414 368,16 zł.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Zadowolon 2019-10-09 09:52:39 213.73.*.*
    Panie Prezydencie te realizacje to przykład jak dobre moga być WSPÓLNIE wypracowane rozwiązania. Ul. Partyzantów bardzo przyjazna - zarówno dla kierowców jak i pieszych oraz rowerzystów. Zielony przystanej super! Oby więcej takich.
    Odpowiedz Oceń: 1 2 Zgłoś treść