[OPINIE] Konfederaci przeciw systemowi. Wyborczemu!

[OPINIE] Konfederaci przeciw systemowi. Wyborczemu!
Andrzej Wyrębek
Fot. Archiwum prywatne

Konfederacja uzyskała bardzo dobry wynik w wyborach do Sejmu - liczba oddanych głosów wyniosła ok. 1.256.000. Świadczy to o tym, że naród budzi się z lewackiego letargu widząc zakłamanie rządów "dobrej zmiany " i pamiętając afery z czasów sprawowania władzy przez PO-PSL. Jednak sytuacja polityczna w Sejmie nie uległa zmianie - czekają nas kolejne cztery lata pod władzą socjalistów z partii PiS, a więc dalsze zadłużanie państwa (czytaj: obywateli) oraz realizacja nieuprawnionych roszczeń żydowskich.

Konfederacja nie jest wstanie zablokować powyższych działań mając tylko 11 posłów, ale będzie wytykać rządowi z trybuny sejmowej i w mediach ograbianie narodu z owoców jego pracy (olbrzymie podatki) i z majątku na rzecz organizacji "przemysłu holokaustu". Najważniejszą pożądaną zmianą jest odblokowanie potencjału ekonomicznego Polaków poprzez likwidację podatków PIT i CIT oraz zniesienie pozwoleń, zezwoleń, licencji i koncesji na działalność gospodarczą. Liczba oddanych głosów na Konfederację nie przełożyła się na liczbę mandatów z powodu obowiązywania w Polsce idiotycznej reguły D'Hondt'a, dającej premię partii z największym poparciem - jest to jeden z elementów blokady sceny politycznej razem z progiem 5% oraz złodziejską dotacją dla partii już będących w Sejmie. Należy oczywiście znieść ten sposób liczenia mandatów i wprowadzić nową metodę proporcjonalno-większościową polegającą na tym, że w danym okręgu mandaty poselskie przypadają każdej partii która zdobyła jakiekolwiek głosy.

Pozostałyby tylko 2 ograniczenia:

 1. zebranie 10 000 podpisów (tak jak obecnie) by można było brać udział w wyborach,
 2. liczba mandatów w danym okręgu - np. 8 mandatów z okręgu elbląskiego (tak jak teraz). Wówczas w przypadku większej niż 8 liczby zarejestrowanych i biorących udział w wyborach partii mandaty przypadają tylko 8 z największą liczbą głosów, a w przypadku mniejszej liczby partii niż 8 (tak obecnie 5 lub 6) dodatkowe mandaty (z tych ośmiu) będą przydzielane partiom z większym poparciem – proporcjonalnie

Należy wykluczyć zupełnie pomysł Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW)! W Wielkiej Brytanii, gdzie istnieje taki system wyborczy scena polityczna jest zablokowania na dziesięciolecia - wygrywa wybory zawsze jedna partia z dwóch: tzw. konserwatywna (umiarkowani socjaliści) lub tzw. liberalna ( socjaliści). Nie ma tam szans żadna partia prawdziwie wolnościowa. Czy obecnie rządząca partia PiS zdecyduje się zmienić ten niesprawiedliwy system wyborczy - nie sądzę. Jednak należy o tym mówić i przypominać.

Andrzej Wyrębek - prezes Oddziału Elbląskiego Partii Korwin

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • tw kaczor 2019-11-01 18:07:09 94.254.*.*
  Jeżeli ten polityk porównuje równa konserwę z socjalistami to niech nazwie ustrój który reprezentuje. Może to troglodytyzm, bo już chyba nic bardziej wstecznego od konserwatyzmu nie ma. Stosunki społeczne oparte na scenach z filmu : "Walka o ogień". Prawdziwy raj dla wolnościowych anarchistów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1
 • Młoda 2019-10-30 22:46:35 37.47.*.*
  Rozumiem że Konfederacja przekaze na szczytny cel te srodki ktore nazywa ,,złodziejską dotacją dla partii już będących w Sejmie".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 2
 • tw kaczor 2019-10-30 22:26:26 5.173.*.*
  Ale jak to zlikwidować pit i cit? Przecież ztych pieniędzy utrzymuje się szkoły szpitale naukę i kulturę. Chyba lepsza jest darmowa opieka medyczna niż płacenie lekarzowi 200zl za kazdorazowe wypisanie recepty na polopirynę i witaminę C kiedy się przeziebimimy. Albo po likwidacji tych dwóch podatków z których danin utrzymamy szkolnictwo. Czy Konfederacja chce doprowadzić do tego żeby połowa naszej populacji była ogarnięta analfabetyzmem, tak jak w czasach Wokulskiego czy np w Ziemi Obiecanej.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Realista 2019-10-30 20:46:25 89.228.*.*
  Wielki plus dla serwisu. Początkowo sądziłem że jesteście jednym z wielu mediów tzw głównego nurtu. Byle się nie wychylić, czyli popieramy tych którzy są u władzy, albo zaraz do niej wrócą. A to w krótkim czasie dwa teksty o nowej formacji, z której poglądami, szczególnie gospodarczymi, utożsamia się dużą część młodych, myślących o przyszłości ludzi. Olsztyńska takich rzeczy nie puszcza. Plus dla was
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 3