Advertisement

Olsztyńskie Lato Artystyczne 2019 z niespodziankami [PROGRAM]

Olsztyńskie Lato Artystyczne 2019 z niespodziankami [PROGRAM]
Patrycja Bałabańska jest pomysłodawczynią autobusu kultury, który latem odwiedzi osiedla w Olsztynie
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Olsztynianie przyzwyczaili się do tego, że Olsztyńskie Lato Artystyczne jest długim ekscytującym cyklem imprez kulturalnych trwających niemal trzy miesiące. W tym roku będzie podobnie. Mieszkańcy mogą liczyć na szereg koncertów, festiwali i innych wydarzeń. W tym roku organizatorzy przygotowali kilka nowości, m.in. autobus kultury czy uliczkę kryminału.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się bardzo szybko stworzyć szeroki wachlarz propozycji koncertowych – powiedział Mariusz Sieniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Kortez, Electric Light Orchestra Classic, Riverside, Tomasz Stockinger, olsztyńska grupa Shannon – to tylko niewielka grupa gwiazd, które wystąpią w ramach tegorocznego OLA. Jak już wspomnieliśmy, to ogromne wydarzenie składa się z cyklu imprez kulturalnych.

W tym roku ponownie odbędzie się Festiwal Młodych Kapel. W zeszłym roku do konkursu zgłosiło się ponad 70 zespołów. Zwycięzca wystąpił na Olsztyn Green Festival. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Ufundowaliśmy nagrodę w wysokości 5 tys. zł dla najlepszej kapeli – dodał dyrektor MOK.

Wśród innych imprez jest m.in. konkurs Fest Muza, którego gwiazdą będzie Skubas. Po wielu latach wraca zespół Hitano. W dodatku wystąpią dwa słynne kabarety – w lipcu Neo-Nówka, natomiast w sierpniu Kabaret Moralnego Niepokoju. Oba z premierowymi programami. Fani teatru z pewnością będą zadowoleni, bo w sezonie wakacyjnym odbędą się spektakle zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W parku Podzamcze będzie wystawione kino plenerowe, wspólnym tematem filmów będzie muzyka.

Nowością podczas Dni Olsztyna będzie motyw kryminalny. Ul. Rodziewiczówny na Starym Mieście zostanie wystrojona w taki sposób, aby przypominała chicagowski zaułek z przełomu lat 20. i 30. ub. wieku. W Olsztynie gościć będą przedstawiciele m.in. literatury kryminalnej – Ryszard Ćwirlej, Marcin Wroński i Robert Ostaszewski. Ale to nie wszystko. Będzie możliwość wzięcia udziału w zabawie Escape Street, polegającej na rozwiązaniu zagadki kryminalnej.

Kolejną niespodzianką, którą w tym roku przygotował MOK jest tzw. autobus kultury, który będzie jeździł po Olsztynie – w każdym kolejnym tygodniu zatrzyma się na innym osiedlu.

Dzięki zgodzie MOK, udało się autobus zakupić i przerobić, aby mieszkańcy (głównie dzieci) mogli z niego skorzystać. W środku mają odbywać się pokazy filmowe czy warsztaty animacyjne, m.in. storytellingu, malowania, fotograficzne, muzyczne. 1 lipca wyjedzie na ulice miasta.

W tym roku postanowiliśmy wyjść do mieszkańców, odwiedzić ich w miejscu zamieszkania, zintegrować lokalne społeczności. Pomysł na mobilne edukacyjno-animacyjne centrum kultury pojawił się na przełomie roku – powiedziała Patrycja Bałabańska, pomysłodawczyni autobusu kultury.

Program Olsztyńskiego Lata Artystycznego 2019:

22.06 SO 12:00-21:00

Scena Staromiejska / Podzamcze

GOSPEL DAY NA DZIEŃ OJCA

Festiwal rodzinny z potężną dawką pozytywnej energii! Gry i zabawy w strefie dziecięcej, metafizyczne melanże w strefie młodzieżowej. A w strefie rodziny: koncerty Mate.o i KZ Twoja Przystań. Dodatkowo panele dyskusyjne i występy freestyle’owe!

Współorganizacja: Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie; Fundacja 36i6; Grupa młodzieżowa „Kaktus”

Szczegóły: twojaprzystan.pl

29-30.06 SO-ND 9:00

Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

XII OLSZTYŃSKIE WARSZTATY GOSPEL

Dwa dni warsztatów muzycznych dla dzieci i dorosłych to uwalnianie śpiewu wprost z głębi serca. Nie trzeba znać nut. Wystarczy pasja i otwarty na innych słuch! Cała Kamienica rozbrzmiewać będzie śpiewem i zapraszać do śpiewu.

Współorganizacja: Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie; Fundacja 36i6

Zapisy: twojaprzystan.pl/owg-formularz

Szczegóły: twojaprzystan.pl/warsztaty-gospel/

30.06 ND 20:00

Amfiteatr

KONCERT FINAŁOWY OWG: GOSPEL RAIN / NATALIA NIEMEN

Natalia Niemen uduchowioną muzykę ma we krwi, z wielką finezją zaplata jej piękne warkocze do nieba. Zespół Gospel Rain to charyzmatyczna piguła mocy. Wspólnie wypełnią niedzielny zmierzch dźwiękową namiętnością i żarem. Dodatkowo: występ chóru uczestników warsztatów. Dużo piękna gwarantowane.

Współorganizacja: Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie; Fundacja 36i6

Szczegóły: twojaprzystan.pl

Bilety: 20 zł (pojedynczy), 30zł (rodzinny)

1-5.07 PN-PT 10:00-14:00

Park Podzamcze (okolice Casablanki)

#AUTOBUSKULTURY NA PODZAMCZU

Z piskiem opon parkujemy na Starym Mieście, rozładowując artystyczne rekwizyty magii. Na dobry początek: Trzepak Rządzi z kinem plenerowym, Ola Rajska z warsztatami storytellingu, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, Paweł Szymański z Akademią Bluesa i ekspresjonizm w Akademii Młodych Twórców!

1.07 PN 17:00

Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały

OLSZTYŃSKIE TROLEJBUSY: PODRÓŻ ZA JEDEN VOLT

Był taki czas, że pogodnie gibające pałąkami trolejbusy upiększały olsztyńskie pejzaże. Wystawa Rafała Bętkowskiego i Artura Sobieli wydobywa z niebytu pojazdy na szelkach, przypominając czasy, gdy mobilność łączyła się z ekologią. Zajezdnia trolejbusowa znowu otwarta! Dla ludzi i maszyn.

1.07 PN 21:00

Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

KINO PLENEROWE: 20 000 DNI NA ZIEMI

Filmowy portret jednego z najbardziej charyzmatycznych współczesnych twórców, giganta muzy – Nicka Cave'a. Życie miesza się tu ze sztuką, fikcja z prawdą, wzniosłość z prozą. Oryginalna produkcja o inkaustowym królu oryginałów.

2.07 WT 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: AVARIAS BRIGADE

Znacie? To posłuchajcie! Koryfeusze olsztyńskich scen pubowych w kowerowej nawałnicy. W setliście: tańce, hulanka, swawola i puszczanie oka do rokendrolowej klasyki.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

3.07 ŚR 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: BRYLANTY & BAŻANTY

Można powiedzieć, że to folkowo-popowy splot turbo-pozytywnych dźwięków i ujmujących osobowości. Ale lepiej chyba powiedzieć, że nie ma mowy, byście usiedzieli przy tym w miejscach.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

4.07 CZ 20:00-23:00

Amfiteatr

BLUESOWA SOWA: BETTE SMITH

Galeria Sowa to coś więcej niż klub. To doświadczenie formacyjne całych pokoleń olsztynian. 25-lecie muzycznej sceny Sowy będziemy świętować w Amfiteatrze. Zapraszamy na korzenną ucztę z muzyką bluesową! The Road Dogs (BY), Boogie Boys (PL) i zjawiskowa Bette Smith (USA) udowodnią, że blues w Olsztynie żyje i ma się dobrze.

Współorganizacja: Galeria Sowa

Bilety: 45 zł

5.07 PT 19:00

Galeria Amfilada, ul. Dąbrowszczaków 3

MARIA MILEWICZ-BRAUER: BOXES

Wernisaż prac zrodzonych z bezsilności, złości i poczucia nieodwracalności wywołanych niedawną hekatombą Puszczy Białowieskiej. Przewrotnie ironiczne, ale jednocześnie refleksyjne instalacje artystyczne. Sztuka jako memento dla „zaślepionych” i bardzo potrzebny gest.

5.07 PT 17:30 i 20:30

Amfiteatr

KABARET NEO-NÓWKA: ŻYWOT MARIANA

Etatowi prześmiewcy wszechogarniającego absurdu na aż dwóch spektaklach z nowym programem! Neo-Nówka kolejny raz potwierdzi, że nie przez przypadek zdobyła niezliczoną ilość nagród na niemal wszystkich przeglądach kabaretowych w kraju.

Bilety: 60 zł

6.07 SO 20:30

Amfiteatr

ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC – PHIL BATES AND BAND

Świat szalonych rytmów rock’n’rolla, największe przeboje E.L.O. oraz głos Phila Batesa! Doskonale przygotowany występ, perfekcyjne wokale i nietuzinkowi muzycy rozpalą Amfiteatr najsłynniejszymi hitami muzycznej legendy lat 70 i 80 XX wieku! Support: Frontal Cortex

Bilety: 40 zł (przedsprzedaż); 50 zł (dzień koncertu)

7.07 ND 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Inauguracja XLI Olsztyńskich Koncertów Organowych. Występ Ireneusza Wyrwy poświęcony twórczości Feliksa Nowowiejskiego – światowej sławy kompozytora z Warmii, autora m.in. dziewięciu symfonii organowych, patrona Koncertów.

8-12.07 PN-PT 10:00-14:00

Osiedle Podgrodzie (Pętla linii 105, ul. ks. Borkowskiego)

#AUTOBUSKULTURY NA PODGRODZIU

Nabieramy prędkości, emitując kulturowe feromony od Szpitala Miejskiego po pływalnię UWM! Filmowy Trzepak rządzi, unikatowe warsztaty foto Mateusza Kopacza, warsztat tworzenia ogródka miejskiego z Agnieszką Maliną Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz postimpresjonizm: w poszukiwaniu własnego stylu!

8.07 PN 18:00

Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b

PRO MUSICA ANTIQUA

Popularni kameraliści pod wodzą prof. Leszka Szarzyńskiego zapraszają na muzyczną podróż śladami gotyckich kościołów i alei wiekowych drzew. Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa w ramach projektu Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur.

Współorganizacja: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

9.07 WT 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WITEK MUZYK ULICY

Kto mógłby lepiej pasować do klimatu staromiejskiego rynku, niż najpierwszy muzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków? Witek Muzyk Ulicy nie musi nikogo udawać. Jego prawda broni się sama.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

10, 17, 24, 31.07 ŚR

Kamienica Naujacka / zajęcia plenerowe

MALARSTWO SPONTANICZNE

Podczas zajęć prowadzonych przez Kamę Nadolską nauczymy się wyrażać emocje poprzez malarstwo. Cykl czterech dwugodzinnych spotkań dla dzieci (13:00-15:00) i dorosłych (16:30-18:30) pozwoli otworzyć się na eksperymenty i zajrzeć w głąb siebie.

Koszt: 70 zł / 4 spotkania

Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl

10.07 ŚR 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: QUANTUM TRIO

Polsko-chilijska mozaika z pogranicza jazzu, awangardy, muzyki klasycznej i progresywnej. Śmiałe eksperymenty improwizacyjne i międzykulturowa hipnoza dźwiękami rozpiętymi od subtelności ciszy po szaleństwo zgiełku.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

12.07 PT 20:00

Amfiteatr

KUBA BADACH: OLDSCHOOL

Oldschool to synonim jakości w świecie sztancy i maniery. Kuba Badach odwraca się od trendów, przypominając jak na styku jazzu, funku i soulu tworzy się ambitny pop. Bogactwo aranżacyjne, wyjątkowy feeling i urzekające melodie starej szkoły! Obecność obowiązkowa.

Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (dzień koncertu)

13.07 SO 20:00

Amfiteatr

KORTEZ: HOLIDAY TOUR

Niezwykle emocjonalna i intymna twórczość Korteza kompletnie nie przystaje do komercyjnego blichtru. Nie przeszkadza mu to wyprzedawać największych sal koncertowych w Polsce w przeciągu kwadransa.

Organizacja zewnętrzna

Bilety: 119 zł

14.07 ND 19:00

Amfiteatr

RIVERSIDE: SUMMER WASTELAND TOUR 2019

Riverside to zespół-instytucja i jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich grup za granicą. Najciekawsza polska kapela progresywna na wyjątkowym koncercie w Amfiteatrze! Support: Amarok, Believe, Traffic Junky.

Bilety: 60 zł

14.07 ND 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Ensemble del passato (Anna Budzyńska – sopran, Henryk Kasperczak – lutnia, teorba, Maciej Kończak – gitara barokowa) i Adam Tański na organach w koncercie poświęconym Stanisławowi Moniuszce w setną rocznicę urodzin.

15-19.07 PN-PT 10:00-14:00

Osiedle Zatorze (boisko SP 11, ul. Okrzei)

#AUTOBUSKULTURY NA ZATORZU

Nie mogło nas zabraknąć za torami, ziemi ekscentryków i pisarzy! Tu Trzepak rządzi w filmowym wydaniu retro, warsztaty tworzenia opowieści z Katarzyną Enemuo, działania z Białym Teatrem, harce literackie oraz stawanie się fowistycznym obrazem!

15.07 PN 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: KSW 4 BLUES

Delta Missisipi ponownie rozleje się od Wysokiej Bramy po Most Jana. Zwycięzcy Małej Sceny ubiegłorocznej Rawy, zanurzeni po uszy w stylistyce południowych Stanów, w aromatycznej wiązance bluesowych rytmów.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

16-20.07 WT-SO

Stare Miasto / Amfiteatr

XXIV MIĘDZYNARODOWE OLSZTYŃSKIE DNI FOLKLORU „WARMIA 2019”

W wyjątkowym tyglu artystycznym Dni Folkloru wymieszają się: koncert otwarcia połączony z kolorową paradą wszystkich uczestników ulicami Starego Miasta, trzy koncerty folklorystyczne oraz koncert finałowy.

Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca WARMIA

Szczegóły: warmia.art.pl

16.07 WT 16:00-22:00

Okolice jeziora Długiego

ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE ETNO

Etno-folkowe fale rozbiją się o brzegi jeziora Długiego, niosąc opowieści dla dzieci z muzyką na żywo, warsztaty tkackie, potańcówkę z tanecznymi animacjami, drzewną wystawę i koncert Kapeli Maliszów.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

19.07 PT 20:00

Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25

CZY KAPITAN TONDA ODLECIAŁ?

Dystans między Chinami, Enverem Hodżą i Shoreditch zamknięty w 288 centymetrach kwadratowych grafik i linorytów. Multidyscyplinarny projekt Tondy Kinoko, znanego kosmonauty-naukowca-marzyciela, dźwiękami udekoruje Bodacious.

21.07 ND 20:00

Amfiteatr

LESZEK MOŻDŻER SOLO

Iskry sypiące się spod palców Leszka Możdżera rozpalają nawet tych, którym wydaje się, że nie przepadają za muzyką improwizowaną. Światowa klasa i być może największe objawienie polskiego jazzu ostatnich lat. Możdżer – Amfiteatr – Kosmos!

Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) / 90 zł (dzień koncertu)

21.07 ND 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Powiew wielkiego muzycznego świata w olsztyńskiej Katedrze. Wolfgang Seifen, prawdziwy mistrz improwizacji, profesor, dyrygent i kompozytor w wyjątkowym koncercie organowym!

22-26.07 PN-WT 14:00-18:00 / ŚR-PT 10:00-14:00

Osiedle Pojezierze (Park Kusocińskiego / boisko przy hali za Tortexem)

#AUTOBUSKULTURY NA POJEZIERZU

Kolejny przystanek kulturowej rajzy. Na Pojezierze przywieziemy filmowy Trzepak, koncerty zespołów Sonbird i VHS, akademię reggae z Lonely Tree Soundsystem oraz skubizujemy świat w Akademii Młodych Twórców!

22.07 PN 21:00

Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

KINO PLENEROWE: GIMME DANGER

Jim Jarmusch czyta The Stooges. Iggy Pop i jego wesoła kompania w poszukiwaniu definitywnej niezależności artystycznej, ze środkowym palcem w stronę nabzdyczonego świata. Tak się robi historię. Tak dba się o wolność.

23.07 WT 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: VHS

Jeszcze niedawno jako Create pokazywali, jak grać alternatywny pop. Teraz, już jako VHS, konsekwentnie nie dają zamknąć się w żadnej z szuflad. Emocjonalne teksty, ciekawe brzmienia i dużo świeżości!

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

25.07 CZ 17:00

Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b

EKSPONAT OLA 1: FN 1910 BROWNING

Opowieść o tym, jak mały przedmiot wpłynął na dzieje świata. Zrodzone z pasji konstrukcje Johna M. Browninga stały się wbrew jego intencjom ulubionymi narzędziami zamachowców. O roli browninga w historii XX w. opowie Jacek Moczulski.

25.07 CZ 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

MUSICA WARMIENSIS

Koncert utworów sakralnych z XVIII i początku XIX w., odtworzonych na podstawie rękopiśmiennych zapisów nutowych, odnalezionych po blisko 200 latach w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej Hosianum w Olsztynie.

Organizacja: Biblioteka Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej Hosianum w Olsztynie

25.07 CZ 17:00

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Rodziewiczówny 3

DNI OLSZTYNA: WSPOMNIENIE MARII ZIENTARY-MALEWSKIEJ

Spotkanie upamiętniające twórczość Marii Zientary-Malewskiej – postaci założycielskiej dla olsztyńskiej literatury, połączone z odsłonięciem jednego z utworów poetki w Galerii Jednego Wiersza. Prowadzenie: Ewa Zdrojkowska.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

25.07 CZ 18:30

Scena Staromiejska

UROCZYSTE OTWARCIE DNI OLSZTYNA

Prezydent Olsztyna ze świętym Jakubem zapraszają na obchody święta stolicy Warmii!

25.07 CZ 18:40

Scena Staromiejska

DNI OLSZTYNA

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PLATEAU – ŚLADAMI GRECHUTY

Poezja rockowa i dekonstrukcja klasyki. Plateau kłania się staremu mistrzowi, ubierając evergreeny Grechuty w nowe aranżacyjne szaty. Grali na Woodstocku, w Filharmonii Narodowej i Piwnicy pod Baranami. Pora na Scenę Staromiejską pod niebem!

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

26.07 PT 11:00-17:00

Stare Miasto (start: Rynek)

DNI OLSZTYNA: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. I + PARADA

Mobilne i rotacyjne popisy katarynkowe przez całe popołudnie, a o 16:30 parada kataryniarzy! Międzynarodowy skład, różnorodne konstrukcje i mnóstwo wdzięku na korbkę! Zapomnijmy o wszędobylskiej cyfryzacji, gdy zabrzmi fin-de-siecle.

26.07 PT 17:30

Scena Staromiejska

DNI OLSZTYNA: POKAZ ILUZJONISTYCZNY

Hokus pokus, czary mary i Łukasz Ogonowski sprawia, że twoja szczęka ląduje na podłodze. Zadziwienie i niedowierzanie własnym zmysłom to podstawa.

26.07 PT 18:00

Scena Staromiejska

DNI OLSZTYNA: MĘŻCZYŹNI, PROSZĘ PANIĄ...

Poezja ze szlachetnego kruszcu. Spektakl muzyczny Grupy Artystycznej MAD inspirowany twórczością Tuwima, Własta i Hemara. Dwoistość kobiecych charakterów w wydaniu retro.

26.07 PT 19:00-22:00

Targ Rybny

DNI OLSZTYNA: POTAŃCÓWKA Z MUZYKĄ NA ŻYWO

Miejski folklor w najlepszym wydaniu. Kapela Praska i Kapela Sztajer z szacunkiem dla przedwojennych tang, poleczek i ballad podwórkowych. Panie proszą panów! Olsztynianie się bawią.

27-28.07 SO-ND 10:00-20:00

Stare Miasto

DNI OLSZTYNA: JARMARK JAKUBOWY

Tradycyjny kiermasz wyrobów wszelakich, w których i najwybredniejsi znajdą coś dla siebie.

27.07 SO 11:00-17:00

Stare Miasto

DNI OLSZTYNA: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. II

Potomkowie Giovanniego Barberiego z katarynkową zawieruchą pośród staromiejskich zakamarków.

27.07 SO 12:00-14:00

Scena Staromiejska

DNI OLSZTYNA: LALKI NA STARÓWCE

Warsztaty z tworzenia kukiełek. Skrzydła fantazji na wyciągnięcie dłoni!

Organizacja: Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka

27.07 SO 18:00

Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3

DNI OLSZTYNA

TOMASZ STOCKINGER: JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE

Popularny i lubiany aktor Tomasz Stockinger swym recitalem w starym stylu przywróci ducha przedwojennych amantów, wykwintnego smaku i szarmu rodem z Hemara, Warsa i Petersburskiego.

Bilety: 30 zł

27.07 SO 20:00

Amfiteatr

DNI OLSZTYNA: KONCERT ANI RUSOWICZ

Muzyczna podróż hipisowskim szlakiem. Twórczość Ani Rusowicz jest mocno osadzona w tradycjach bigbitu, ale odważnie eksploruje pełne bogactwo muzyki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. To nigdy nie wyjdzie z mody!

28.07 ND 11:00-15:00

Stare Miasto

DNI OLSZTYNA: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. III

Katarynkowy zawrót głowy. Feeria bajkowych dźwięków i magiczna podróż w czasie.

28.07 ND 12:00-14:00

Stare Miasto

DNI OLSZTYNA: STAROMIEJSKIE FIGLE-MIGLE

Święto miasta dla najmłodszych. Malowanie buziek, integracyjne wygibasy, konkursy, zabawy i pełen asortyment animacji by rozśmieszy wasze dzieciaki.

Organizator: Warmiolandia

28.07 ND 15:00-16:00

Scena Staromiejska

DNI OLSZTYNA: KONCERT ANNETTE MUSIC

Trochę jazzowych standardów, nieco swingującego tonu, odrobina przedwojennego ducha, a przede wszystkim mnóstwo uroku.

28.07 ND 16:00-17:00

Scena Staromiejska

DNI OLSZTYNA: KONCERT OLSBAND

Potęga dixielandowych brzmień i wykonawczej energii. Po zastrzyku tradycyjnego jazzu, Nowy Orlean staje się bliższy niż kiedykolwiek.

28.07 ND 17:00-18:00

Scena Staromiejska

DNI OLSZTYNA: MINI KONCERT OPERETKOWY

Elegancki tenor Leszka Biłasa w popołudniu pełnym klasyki i galanterii.

28.07 ND 18:00-19:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1

DNI OLSZTYNA: KONCERT KATARYNIARZY – FINAŁ

Muzyka klasyczna w kameralnym koncercie katarynkowym.

28.07 ND 20:00

Amfiteatr

DNI OLSZTYNA: BODO CAFE

Muzyczny spektakl retro, nawiązujący do ikonicznej postaci Eugeniusza Bodo. Międzywojenne szlagiery filmowe i nie tylko w wykonaniu śpiewaków i aktorów współpracujących z Operą Śląską, Łódzkim Teatrem Piosenki i Teatrem Śląskim.

28.07 ND 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Joanna Marciniak na organach i Jakub Marciniak na saksofonie w jazzowej odsłonie cyklu. Liryczna melodyka okraszana współczesną harmonią i improwizacją. Duet wykona własne kompozycje oraz polskie pieśni w autorskich aranżacjach, nie dające się zamknąć w granicach jednego gatunku.

26.07 PT 18:00

ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)

ULICZKA KRYMINAŁU: ESCAPE STREET

Dokonano zbrodni na kulturze! Kto jest sprawcą zamachu? Prawdopodobnie tajemnicze indywiduum o ksywie Świeżak ze Śląska. Chcesz pomóc uratować Olsztyńskie Lato Artystyczne? Chcesz rozwiązać zagadkę i samodzielnie odkryć tajemnicę? Wkrocz w zakamarki ul. Rodziewiczówny i zagraj z nami w kryminalną grę miejską! Bawimy się do 8.08.

27.07 SO 17:00

ul. Rodziewiczówny 3

ULICZKA KRYMINAŁU: PAWEŁ JASZCZUK – LITERACKA TOPOGRAFIA MIASTA

Spotkanie autorskie z Pawłem Jaszczukiem okraszone kameralnym koncertem gitarowym. Prowadzenie: Robert Lesiński.

Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

28.07 ND 16:00

ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)

ULICZKA KRYMINAŁU: POKAZ TECHNIK KRYMINALISTYCZNYCH

Funkcjonariusze Wojewódzkiej Komendy Policji w Olsztynie odsłaniają swoje śledcze i dochodzeniowe sekrety. Wydarzenie jest częścią obchodów 100-lecia Policji.

Organizator: Wojewódzka Komenda Policji w Olsztynie

29.07-2.08 PN-PT 10:00-14:00

Osiedle Mazurskie (Plac Mazurski)

#AUTOBUSKULTURY NA OSIEDLU MAZURSKIM

Pod maszt dowieziemy wam retro kino familijne przy Trzepaku, warsztaty foto z Mateuszem Kopaczem, permakulturowy warsztat tworzenia ogródka miejskiego Agnieszki Maliny Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz zabawę w abstrakcję w ramach Akademii Młodych Twórców!

29.07 PN 21:00

Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

KINO PLENEROWE: MR. GAGA

Poruszający dokument o genialnym choreografie i rewolucjoniście tańca, Ohadzie Naharinie. Wyrażanie emocji ruchem doprowadzone do maksimum.

30.07 WT 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: BARTOSZ SŁATYŃSKI

Melodyjny pop-rock z poetyckimi tekstami i lekko brytyjskim osadem indie w wykonaniu muzyka znanego m.in. z Avalanche i Penny Lane.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

31.07 ŚR 18:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1

CHÓR NEUE KANTOREI DES DEKANATES WEILHEIM

Niemiecki zespół doświadczonych chórzystów w utworach z epoki baroku, romantyzmu oraz współczesnych.

Organizacja: Parafia Ewangelicko-Augsburska

31.07 ŚR 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: POLA CHOBOT & ADAM BARAN

Ona śpiewa i pisze. On gra i komponuje. Wyrośli z tradycji bluesowych, które skutecznie przekuli we własny, nieco minimalistyczny i transowy styl. Od Muddy'ego Watersa po Björk i Radiohead.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

1.08 CZ 21:00

ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)

ULICZKA KRYMINAŁU: DZIWKA

Weronika pada ofiarą zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. Ale gdy słowo "ofiara" przeplata się z "dziwka" łatwo zgubić właściwy trop. Fragmenty Dziwki Anny Mazurek wydanej przez Ha!art czyta autorka i zaproszeni goście.

3.08 SO

Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały / okolice Tartaku Raphaelsohnów

LOCAL WARMING

Dwie sceny, wybitni artyści elektro, industrialny klimat i grad aktywności towarzyszących! Plenerowa impreza współczesnej muzyki elektronicznej wraca z rozmachem! Podobno scena berlińska zerka z niepokojem.

FB: localwarmingPL

4.08 ND 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Nowy dyrektor artystyczny Festiwalu, Jarosław Tarnawski na organach i Andrzej Kulka na trąbce w koncercie poświęconym Petrowi Ebenowi w 90. rocznicę urodzin kompozytora.

4.08 ND 21:00

ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)

ULICZKA KRYMINAŁU: RETRO KRYMINAŁ – KONIEC GATUNKU CZY NOWE ROZDANIE?

Twórca kryminału neomilicyjnego, Ryszard Ćwirlej, autor cyklu o komisarzu Maciejewskim, Marcin Wroński oraz prozaik i dziennikarz, Robert Ostaszewski dyskutują nad przyszłością literackiej zbrodni.

5-9.08 PN i ŚR-PT 10:00-14:00 / WT 16:00-20:00

Osiedle nad Jeziorem Długim (Skwer Wolnego Tybetu)

#AUTOBUSKULTURY NAD JEZIOREM DŁUGIM

Nad brzegami najpopularniejszego miejskiego akwenu Trzepak rządzi na filmowo-plenerowo, Pina Polar Show i warsztaty klaunady, Aleksander Olas Ostrowski w Akademii Rocka i dadaistyczne łamanie zasad w Akademii Młodych Twórców!

5.08 PN 21:00

Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

KINO PLENEROWE: AMY

Przejmująca historia wzlotu i upadku Amy Winehouse, wrażliwej i złamanej indywidualności twórczej. Eksplozja olbrzymiego talentu bezpowrotnie wessana przez Klub 27.

6.08 WT 16:00-22:00

Okolice jeziora Długiego

ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE TEATR

Teatr mój widzę ogromny nad brzegami jeziora! Plenerowe warsztaty tworzenia lalek teatralnych, wędrowne teatry uliczne, niezwykłe spektakle i klaunada zamienią ulice, polany i deptaki w niepodzielne dominium Melpomeny.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

6.08 WT 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: OLSTEN BROTHERS BAND

Olsztyński ansambl pokazuje jak mistrzowsko wykonać ucieczkę do przodu, gdzie wreszcie nie ma hałasu, a muzyka znowu służy przeżywaniu. Nastrojowy wieczór w rytmie slow.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

7.08 ŚR 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: SARA SZYMCZAK

Emanacja letniej beztroski w repertuarze od rhythm'n'bluesa, przez jazz po ambitny pop. Sara Szymczak ze standardami muzyki światowej i własnymi kompozycjami to jak zwykle uczta dla ucha i oka.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

8.08 CZ 21:00

ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)

ULICZKA KRYMINAŁU: KONCERT BRZOSKA/MARCINIAK/MARKIEWICZ

Częściowo więzienny, częściowo poetycki, częściowo muzyczny eksperyment. Gitara elektryczna i trąbka w otwartych kompozycjach i improwizacjach. W warstwie tekstowej, niemal na chłodno „stan posiadania” po mniejszych i większych zbrodniach. Liczymy rany, straty, wreszcie lata do odsiadki, przede wszystkim tej mentalnej. Poszukiwanie miejsca zza krat gatunków i konwencji.

9.08 PT 20:00

Amfiteatr

SHANNON: 25 LAT

Weterani celtyckich brzmień w wyjątkowym, jubileuszowym występie. Zapowiada się koncert pachnący zielenią, zacną whiskey, szalonym tańcem i muzycznymi opowieściami w duchu folk.

Bilety: 30 zł (przedsprzedaż); 40 zł (dzień koncertu)

10.08 SO 11:00

Zbiórka: róg alei Wojska Polskiego i ulicy Kasprowicza

SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: LABIRYNTY LASU MIEJSKIEGO

Niecodzienna gratka dla eksploratorów tajemnic olsztyńskiej terra incognita. Z Rafałem Bętkowskim prześwietlimy zielone płuca miasta, klucząc po bezimiennych ścieżkach w poszukiwaniu miejsc zaginionych.

10.08 SO 15:00-19:30

Amfiteatr

FEST MUZA: FINAŁ KONKURSU MŁODYCH KAPEL

Rockowe beaujolais nouveau. Jeszcze młode i świeże, a już uderza do głowy bukietem czystej energii i przyczajonych talentów. Przegląd finalistów FEST MUZY i festiwal zawstydzania starych muzycznych wyjadaczy w jednym. Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Partner: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

Współpraca: Salon Muzyczny ELKA

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Radio UWM FM.

10.08 SO 20:00

Amfiteatr

FEST MUZA: SKUBAS

Skubas w swój charakterystyczny, oszczędny i wyrazisty do bólu sposób śpiewa facecko o miłości i nie tylko. Bez kombinowania, w punkt, prosto w serce.

Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Partner: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

Patronat medialny: Radio Olsztyn, Radio UWM FM.

10.08 SO 18:00

Park Centralny / Tartak Raphaelsohnów

WARMIŃSKA NOC PERSEIDÓW

Animacje dla dzieci, stanowiska obserwatorów nieba i obsługa mapy obrotowej nieba! Od 18:00 prelekcje popularnonaukowe i stoiska z meteorytami w Tartaku. Od 20:00 atrakcje przy parkowej fontannie.

Współorganizacja: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Partnerzy: Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

11.08 ND 17:00

Amfiteatr

KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU: TEGO JESZCZE NIE GRALI

Błyskotliwe teksty, piorunujące riposty, nieoczekiwane puenty, a przede wszystkim organiczna i niewymuszona vis comica to coś, za co Kabaret Moralnego Niepokoju pokochały miliony widzów w całym kraju.

Bilety: 60 zł

11.08 ND 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Dariusz Bąkowski-Kois w organowych kompozycjach José de Torres y Martínez Bravo, Carla Philippa Emanuela Bacha, Ferenca Liszta, Sigfrida Karga-Elerta i Maxa Regera.

12-16.08 PN-PT 10:00-14:00

Nagórki (przy Przedszkolu nr 32, ul. Murzynowskiego)

#AUTOBUSKULTURY NA NAGÓRKACH

Wielka płyta zatętni mobilną kulturą! Przywieziemy wam plenerowe kino na Trzepaku, warsztaty foto, Olę Rajską z warsztatami storytellingu oraz wizje surrealisty!

13.08 WT 16:00-22:00

Okolice jeziora Długiego

ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE POEZJA

Stachura mówił, że wszystko jest poezja. By nabrać pewności, wystarczy zajrzeć nad Długie, gdzie i nauka dzieci jak czerpać natchnienie, i tworzenie łapaczy snów, i spektakl Z głową w chmurach, i poetycki koncert przy ognisku.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

13.08 WT 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: DREAM ATLAS

Progresywna alternatywa Dream Atlas dała im zasłużone zwycięstwo Antyfestu 2017. Zespół eklektyczny, emocjonalny, ze sprecyzowaną wizją artystyczną. Jeszcze o nich usłyszycie.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

18.08 ND 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Po znakomitym występie podczas ubiegłorocznej odsłony OKO, oczekiwany przez melomanów Felix Ketterer z parterskiego offenburga wraca na kolejny recital organowy w olsztyńskiej katedrze.

19-23.08 PN-PT 10:00-14:00

Jaroty (SP 34, ul. Herdera)

#AUTOBUSKULTURY NA JAROTACH

Na najliczebniejsze osiedle miasta przyjadą: kinowy Trzepak, harce literacko-plastyczne, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, Akademia Rapu z Mateo oraz chlapanie farbami w action painting!

19.08 PN 18:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1

PRO MUSICA ANTIQUA

Muzyka wybitnych kompozytorów pozwalająca dostrzec w Warmii i Mazurach inspirującą "krainę wyobraźni". Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa w ramach projektu Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur.

Współorganizacja: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

20.08 WT 16:00-22:00

Okolice jeziora Długiego

ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE STREET ART

Dobry przelot przez naturę hip-hopu na zielonej trawce. Warsztaty malowania graffiti, skreczowania, rymowania i tańca, a do tego bauns z DJ Zielakiem.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

20.08 WT 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PO GODZINACH

Chociaż grają po godzinach, pokazują całodobowe serce do muzyki, godne pętli czasowych i akademii muzycznych. Dziarski rock bez niepotrzebnej napinki.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

21.08 ŚR 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: SHANTAŻ

Szuwarowo-bagienna ikona, dla miłośników stylu słodka jak chlupot fal o sterburtę. Szanty, piosenki żeglarskie i turystyczne nie tylko dla urlopowiczów w wakacyjnej drodze na Mazury.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

22.08 CZ 17:00

Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b

EKSPONAT OLA 2: PAMIĄTKI SIERPNIA 1914

Prezentacja kolekcji Michała Semczyszyna związanej bezpośrednio z bitwą pod Tannenbergiem oraz bitwą pod Orłowem. Wśród eksponatów m.in. chwyt i podajnik amunicji od legendarnego karabinu maszynowego Maxim.

22-24.08 CZ-SO

Przestrzenie Centrum i Starego Miasta

OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH

Teatry uliczne ponownie ożywią olsztyńskie plenery! Sztuka ulicy w zasięgu wszystkich zmysłów. Taniec, muzyka, performance, sztuka cyrkowa i teatr. Oryginalność, odwaga i twórcze refleksje. Słowem: trzy dni artystycznej uczty z Teatrem Fuzja, Teatrem KTO, Teatrem AKT, Krakowskim Teatrem Ulicznym Scena Kalejdoskop, Olsztyńskim Teatrem Ulicznym, Teatrem Jednej Miny, Warmiolandią, Teatrem Snów, Centrum Pantomimy i Teatrem Usta Usta!

23.08 PT 20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1

OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH

KONCERT GRUPY KSIĘŻYC

Słowiański folk łączy się tu z psychodelią, a muzyka wymyka się prostym podziałom gatunkowym. Nastroje generowane przez Księżyc zmieniają się od dawności do dziwności, od melancholii do groteski.

24.08 SO 19:00

Amfiteatr

OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH

PIOTR MACHALICA: MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI

Nastrojowy koncert na dwie gitary, trąbeczkę i akordeonik. Ciepły głos Piotra Machalicy i jego ujmująca osobowość zapewnią intymną atmosferę niepowtarzalnego wieczoru.

Bilety: 30 zł

25 08 ND 10:00-16:00

Stare Miasto

PSZCZOŁY I MIÓD / FESTIWAL DZIEDZICTWA KULINARNEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA

Kolejna edycja festynu Pszczoły i miód, a tam m.in. kiermasz produktów pszczelarskich, prezentacja szklanego ula, pokaz uli i wirowania miodu oraz konkursy dla najmłodszych. A w ramach Festiwalu pod czujnym okiem Telewizji POLSAT zaprosimy na pokazy przygotowania potraw kuchni warmińskiej i mazurskiej z degustacją, prelekcje, kiermasz produktów regionalnych i zabawy dla dzieci.

Szczegóły: warmia.mazury.pl

Organizator: Wojewódzki Związek Pszczelarzy, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Olsztynie, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

25.08 ND 16:30

Amfiteatr

GIPSY CARNAVAL MUZYKI I TAŃCA ROMÓW

W duchu poszanowania odrębności i pielęgnowania wielokulturowych tradycji miasta zapraszamy razem z zespołem HITANO na wyśmienitą zabawę przy dźwiękach energetycznych melodii i refleksyjnych romskich pieśni.

Bilety: 10 zł (pojedynczy), 20zł (rodzinny 2+2)

25.08 ND 20:00

Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5

OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE

Koncert Finałowy tegorocznej odsłony cyklu. Wystąpią: Adam Kowalski – organy, Izabela Buchowska – wiolonczela.

26-30.08 PN-PT 10:00-14:00

Dajtki (Promenada)

#AUTOBUSKULTURY NA DAJTKACH

Rozpędzamy się na ostatniej prostej! Tym razem kino plenerowe przy Trzepaku, warsztaty foto, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, harce literacko-plastyczne i wasze pop-artowe portrety!

26.08 PN 21:00

Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

KINO PLENEROWE: SERCE PSA

Zen-kino w wykonaniu Laurie Anderson, jednej z najważniejszych artystek nowojorskiej awangardy. O smutku, buddyzmie, pamięci i intymności.

27.08 WT 16:00-22:00

Okolice jeziora Długiego

ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE ŚMIECH

Nad Długim zdrowo zarechoczą już nie tylko żaby! Spokojną zazwyczaj toń wzburzy joga śmiechu, warsztaty pantomimy, parada kuglarska, Biały Teatr z Leśmianem i kolorowe aktywności dla dzieci. Rozpuk gwarantowany!

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

27.08 WT 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: TRAFFIC JUNKY

Traffic Junky wyładuje solidną porcję stonerowego piachu z esencjonalnie hardrockowym zabarwieniem. Jedną nogą w latach 70. XX wieku, drugą w jutrze, przypomną niedowiarkom dlaczego takie granie się nie starzeje.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

28.08 ŚR 20:00

Scena Staromiejska

STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WCZASY

Idealna propozycja na zakończenie wakacji. Czasem zimnofalowa motoryka, czasem synth-popowa, melancholijna przebojowość, zawsze mocne, emocjonalne teksty. Alternatywa w najlepszym wydaniu.

Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

31.08 SO 15:00

Scena Staromiejska / Amfiteatr

BEZPIECZNY OLSZTYN / KONCERT DODY & VIRGIN

Tradycyjny festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo. W programie konkursy dla najmłodszych oraz pokazy służb porządkowych i ratowniczych. A o 19:00 w Amfiteatrze zagra Doda, niekwestionowana królowa polskiej popkultury.

Organizator: Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Miasto Olsztyn

2.09 PN 21:00

Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”

KINO PLENEROWE: LATO

Zbuntowana młodzież za żelazną kurtyną, wspinająca się po rockowych dźwiękach ku wolności, miłości i sensowi. Lata 80. XX w. w Rosji, ale prawdy uniwersalne i ponadczasowe.

SO 16:00

Start: Miejska Informacja Turystyczna, pl. Jana Pawła II 1, wejście od ul. 1 Maja

SPACERY Z VISIT OLSZTYN

Zapraszamy na bezpłatne, dwugodzinne wycieczki z przewodnikiem PTTK po zabytkach i atrakcjach Olsztyna! Startujemy w każdą sobotę lipca i sierpnia o 16:00 spod Miejskiej Informacji Turystycznej w Ratuszu. Dla turystów biorących udział w akcji Nocujesz – zyskujesz! – 25% zniżki na bilety do Planetarium!

Organizacja: Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz