Dziś jest: 29.05.2024
Imieniny: Bogumiły, Magdaleny
Data dodania: 2010-03-29 09:05

Iwona Starczewska

Olsztyński zawodnik Taekwon-Do ITF w Wietnamie

Olsztynianin Dariusz Idzikowski wraz z innymi reprezentantami Polski, Danielem Działą oraz Łukaszem Sudakiem - wystąpili w Przyjacielskim Meczu Międzynarodowym Jamajka vs. Polska vs. Wietnam.

reklama

Obecność naszych multimedalistów w turnieju stanowiła element akcji promującej Taekwon-Do ITF w Wietnamie.


Taekwon-Do ITF w Wietnamie przez ostatnie dwadzieścia lat było dyscypliną zabronioną z powodów politycznych. W ubiegłym roku nastąpiło złagodzenie zakazu, co natychmiast przełożyło się na aktywność Wietnamskiego Związku Taekwon-Do. Decyzją samego Mistrza Tran Trieu Quana misję odbudowania dyscypliny powierzono Mariuszowi Steckiewiczowi z Polski.


Mecz pomiędzy Jamajką, Polską i Wietnamem był  akcją promocyjną Taekwon-do ITF w tym kraju. Oprócz codziennej pracy u podstaw wietnamskich instruktorów ważnym elementem dla samych zawodników była możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie.


Zaproszenie na ten mecz stanowiło z pewnością docenienie pozycji polskiego Taekwon-Do ITF na arenie międzynarodowej. Głównym celem imprezy był rozwój tej dyscypliny w tym kraju i możliwość nawiązania kontaktów zawodników reprezentacji narodowej Wietnamu z zawodnikami innych krajów, a tym samym nabywanie doświadczenia w walce sportowej na zasadach Taekwon-do ITF.


Drużyna Jamajki (sponsor meczu) walczyła przeciwko drużynie składającej się z dwóch zawodników z Wietnamu oraz trzech zawodników z Polski, w tym Dariusza Idzikowskiego z Olsztyna. Turniej walk drużynowych odbył się na odmiennych zasadach  tj. dwie pierwsze walki odbyły się z udziałem zawodników Jamajki i Wietnamu z najniższych kategorii wagowych. Pozostałe trzy walki zgodnie z regulaminem odbyły się bez podziału na kategorie wagowe. Wzięli w nich udział reprezentanci Polski i Jamajki. Zawodnicy z Wietnamu przegrali swoje walki. Olsztynianin Dariusz Idzikowski wygrał swój pojedynek. Mecz zakończył się wynikiem  6:4 dla reprezentacji Jamajki.


Dla reprezentantów Polski był to kolejny etap przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy w Szwecji w maju 2010 roku.

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl