Olsztyńscy urzędnicy walczą z agresją

Władze Olsztyna wypowiedziały wojnę agresji w szkole. Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta pojawiły się materiały informacyjne dla pokrzywdzonych uczniów, a także ich rodziców i nauczycieli. Zaczęła działać również zakładka, za pośrednictwem której można zgłosić swój problem.

Problem przemocy w szkole jest chyba tak stary, jak ona sama. Ostatnio coraz częściej słyszymy o nim w mediach, niemal codziennie dowiadujemy się o kolejnych ofiarach szkolnej agresji. Dzieci często nie wiedzą jak opowiedzieć o swoim problemie, a rodzice i nauczyciele jak przeciwdziałać objawom przemocy.

W naszym mieście już od dawna mówiło się o konieczności podjęcia niezbędnych kroków po to, aby zapobiec kolejnym przejawom agresji w olsztyńskich szkołach. Kilka miesięcy temu urzędnicy rozpoczęli prace nad stworzeniem strony internetowej, na której uczniowie, rodzice i nauczyciele mogliby uzyskać niezbędne informacje oraz pomoc. Efekty są już widoczne - właśnie ruszyła strona internetowa za pośrednictwem której każdy zainteresowany może informować o niepokojących zjawiskach w szkołach. Aby z  niej skorzystać wystarczy wejść na stronę Ratusza, kliknąć w zakładkę ''Edukacja'', a  następnie wybrać link ''Bezpieczeństwo uczniów'' znajdujący się z lewej strony.

Na stronie, przygotowanej przez urzędników, znajdują się poradniki, wskazówki i informacje na temat, tego jak postępować w przypadku zaobserwowania aktów przemocy w olsztyńskich placówkach. Młodzież może również przeczytać jak należy zachowywać się w szkole, domu czy korzystać z internetu, by nie narażać się na niebezpieczeństwo. Rodzice i nauczyciele uzyskają natomiast informacje na temat tego, jak zapobiegać aktom przemocy i jak radzić sobie, gdy już do nich dojdzie.

Co ważne, na stronie działa także zakładka ''Pomożemy Ci, napisz do nas!''. Po wypełnieniu formularza tam zamieszczonego informacje zostaną przekazane pedagogom, psychologom lub policjantom.

 To dopiero początek działań urzędników, włodarze miasta zapowiadają bowiem kolejne działania, mające poprawić bezpieczeństwo w olsztyńskich placówkach.

Źródło: własne/UM Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • tere 2010-03-26 13:43:31 213.73.*.*
    I to jest ta wojna? Efektem nie jest strona internetowa droga autorko, tylko zmniejszenie agresji. Strona internetowa to tylko narzędzie, zresztą nieskuteczne w obliczu prawa, które dyskryminuje jakiekolwiek formy kar oraz wymusza edukację do 18. roku życia.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść