Olsztyn stolicą dyskontów? Będzie kolejny sklep

Olsztyn stolicą dyskontów? Będzie kolejny sklep
Fot. Łukasz Kozłowski / olsztyn.com.pl

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o kolejnym sklepie sieci Biedronka, która powstaje w obiekcie Kopernik Park w centrum Olsztyna. Jeden z naszych czytelników poinformował nas, iż na Nagórkach buduje się właśnie kolejny dyskont.

Olsztyn staje się zagłębiem dyskontów i supermarketów. Do miasta wchodzą nowe sieci, a już istniejące rozbudowują się. Najpopularniejszą dziś marką sklepów osiedlowych w Olsztynie staje się Biedronka, która posiada już 17 punktów.

Nowy dyskont tej sieci powstanie także przy ul. Obrońców Tobruku, nieopodal salonu Toyoty. Już w połownie 2013 roku miejscy urzędnicy zatwierdzili projekt budowalny i wydali zgodę na rozpoczęcie inwestycji. Nieoficjalnie mówi się jednak, iż w to miejsce zostanie przeniesiony sklep tej sieci z ulicy Iwaszkiewicza choćby ze względu na lepsze położenie względem dostaw.

Od pewnego czasu na drugiej pozycji co do liczby sklepów plasuje się niemiecki Lidl. W stolicy Warmii i Mazur posiada on już cztery dyskonty. Najprawdopodobniej w maju przyszłego roku przy ulicy Barcza na Nagórkach zostanie oddany do użytku piąty sklep tej sieci. Place budowlane już trwają.

Źródło: własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • ff 2014-12-28 17:15:00 88.156.*.*
    To jest chore ile można budować w takim Olsztynie galerii, sklepów, hipermarketów. I nic dziwnego, że na stronach internetowych dotyczących pracy w Olsztynie widnieją tylko pozycje takie jak: kasjer sprzedawca i wykładanie towarów/inwentaryzacja. Olsztyn umiera jest stolica hipermarketów oraz call center.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0