Olsztyn się doczekał. Ruszają konsultacje w sprawie Dworca Głównego

Na wzór konsultacji, które miały miejsce w Nidzicy, PKP rozpoczyna rozmowy z władzami samorządowymi, mieszkańcami i społecznikami z Olsztyna. Temat? Upragniony remont Dworca Głównego, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.  

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w listopadzie, władze PKP S.A zorganizowały konsultacje i warsztaty kreatywne w Nidzicy, których tematem było opracowanie oczekiwań i pomysłów dotyczących budowy tamtejszego dworca.

Zapytaliśmy wtedy, czy podobne spotkania planowane są w Olsztynie. Z podobnym pytaniem zwróciło się również Forum Rozwoju Olsztyna. Odpowiedź władz PKP S.A była zadowalająca – otrzymaliśmy zapewnienie, że konsultacje odbędą się jeszcze w tym roku.

Jak poinformowała spółka PKP, jeszcze dziś (7 grudnia) odbędzie się spotkanie w tej sprawie w władzami samorządowymi Olsztyna, a przed świętami (19 grudnia) do konsultacji i wspólnych warsztatów kreatywnych zaproszeni zostaną społecznicy i mieszkańcy.

- Za pośrednictwem specjalnej ankiety uczestnicy będą mieli możliwość przedstawić najważniejsze dla nich oczekiwania i preferencje dotyczące dworca. Kolejnym etapem warsztatów jest wskazanie od 8 do 12 (spośród 61) najważniejszych funkcjonalności dworca, takich jak: poczekalnia z miejscami siedzącymi, kasy, informacja wizualna, bankomat, WiFi, lokale gastronomiczne. Uczestnicy otrzymają również plan przestrzenny budynku i terenów przyległych, na których będzie można nanieść najważniejsze elementy infrastruktury dworcowej. Dokładna analiza planów inwestycyjnych pod kątem przepływów pasażerskich, potrzeb miejscowości i regionu oraz potencjału komercyjnego, pozwoli na stworzenie projektu dworca w pełni odpowiadającego oczekiwaniom wszystkich korzystających z niego osób – czytamy w komunikacie PKP S.A.

Remont olsztyńskiego dworca będzie realizowany w ramach dotacji unijnej, którą koleje pozyskają z projektu Polska Wschodnia. Oprócz gruntownej przebudowy budynku, przy współpracy z PKP PLK zmodernizowana zostanie infrastruktura w obrębie stacji. Oznacza to zatem kompleksową poprawę standardu obsługi podróżnych i wzrost znaczenia przewozów regionalnych i aglomeracyjnych w Olsztynie.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Korqc 2016-12-07 12:23:46 46.171.*.*
    super. oby walczące o dobrą funkcjonalność dworca osoby i organizacje powiedziały coś z sensem. i żeby pkp to przyjeło. dość obskurnego dworca. trzeba wyczyśćić i odświeżyć ten co jest. bedzie taniej i lepiej.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
  • Ee 2016-12-07 10:38:56 88.156.*.*
    Co z nowym stadionem?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 7