Olsztyn czytał Kopernika [ZDJĘCIA]

Olsztyn czytał Kopernika [ZDJĘCIA]
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich olsztyńskie instytucje kultury postanowiły sięgnąć po dzieła Mikołaja Kopernika, który wieki temu rezydował w murach olsztyńskiego zamku , gdzie tworzył, badał i wynotowywał wnioski. Wybitny astronom właśnie w naszym mieście spisał tekst pierwszej księgi ''De revolutionibus orbium coelestium'', które przyniosło przewrót w nauce i ówczesnym światopoglądzie.

Z okazji 500-setnej rocznicy przybycia Mikołaja Kopernika do miasta, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Warmii i Mazur oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, zaprosiły do wspólnego świętowania. Podczas wydarzenia pod hasłem "Olsztyn czyta Kopernika" organizatorzy zachęcali do zapoznania się z fragmentami wydawnictw będących w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur oraz wysłuchania prelekcji na temat tablic astronomicznych Mikołaja Kopernika.

Podczas sobotniej imprezy nie zabrakło także zwiedzania zamku, warsztatów kaligrafii, jak również spektaklu "Copernicus" wystawionego przez Teatr Form Niezależnych "Korzunowicz".

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz