"Olsztyn bez infrastruktury kulturalnej". Pokaz mody w... planetarium [ZDJĘCIA]

Pokaz mody w olsztyńskim planetarium
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Nadkomplet publiczności zgromadził pokaz koronkowych kreacji stworzonych przez lokalną projektantkę sukien ślubnych i wieczorowych, Barbarę Cały.

"Sylwestrowy Spektakl Zimowy" to połączenie sił twórczych dostarczających wrażeń dla oczu i uszu - tymi słowami organizatorzy zachęcali do przybycia na poniedziałkowy pokaz ręcznie tworzonych koronkowych kreacji, wykonanych przez znaną nie tylko w stolicy Warmii i Mazur,  projektantkę sukien ślubnych i wieczorowych, Barbarę Cały.

W pokazie udział wzięło dwadzieścia olsztynianek, które, co ciekawe, nie miały do dyspozycji klasycznego wybiegu. Wszystko to za sprawą miejsca, w którym odbyło się wydarzenie.

- Nie przewidzieliśmy, że sala [olsztyńskiego planetarium - dop. red] będzie zbyt mała - powiedziała na samym początku wydarzenia Elżbieta Mierzyńska, prezes olsztyńskiego stowarzyszenia "Pro Kultura i Sztuka". - Szkoda, że nie ma z nami zaproszonego wiceprezydenta Olsztyna, Jarosława Słomy, do którego miałabym taką prośbę, żeby gospodarze miasta pomyśleli o infrastrukturze dla kultury. My jesteśmy tego przykładem, że nie mamy gdzie przygotować tego typu widowisk.

Pokazowi mody towarzyszyła grana na żywo muzyka elektroniczna w wykonaniu Andrzeja "Andymiana" Mierzyńskiego, którego wokalnie wspierała Elżbieta Mierzyńska. W spektaklu wykorzystano także zdjęcia zimowego Olsztyna autorstwa Zofii Barankiewicz i Władysława Katarzyńskiego.

Imprezę zakończyła degustacja okazałego tortu wraz z życzeniami i toastem.

Pokaz odbył się pod patronatem marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Gustawa Marka Brzezina oraz prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

W poprzednich latach pokazy mody koronkowej odbywały się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Elżbieta i Andrzej Mierzyńscy 2019-04-08 18:43:06 31.0.*.*
  Do „Podpiska”: naprawdę dopiero przed chwilą, przez przypadek, poznaliśmy Twoją opinię. Wiemy, nie po raz pierwszy piszesz anonimowo, szyderczo i w zasadzie po to, by krzywdzić ludzi, by dawać wyraz swej pogardy wobec tych, których nie lubisz. Masz prawo kogoś lubić czy nie lubić, ale nie krzywdź. Jak możesz rozgłaszać, że pokaz był mizerny, gdy ten sam pokaz chwilę dwie potem zyskuje uznanie na dużym pokazie znawców branżowych w Berlinie, potem realizuje się w Paryżu i otrzymuje zaproszenia do Madrytu oraz innych równie atrakcyjnych miast? Sądzisz, że tam ludzie mniej się na tym znają niż Ty? Jak możesz szydzić z czyjegokolwiek ego (a czynisz to uporczywie), gdy sam strzelasz z ukrycia? Jak możesz pogardliwie wyrażać się o stronie muzycznej, gdy my przecież nie wymuszamy na Tobie przyjścia na imprezy z naszym udziałem, nie płacisz za bilet, nic nie tracisz, nie lubisz – nie przychodź, masz wokół mnóstwo innych twórców na różnym poziomie, masz wybór. Jeśli zaś potrafisz zrobić to lepiej, to zrób to i pokaż klasę! Kupimy bilet, by pogratulować. Co do infrastruktury kultury w Olsztynie, o której mówimy, że jest za mała, by pewne wydarzenia robić lepiej, to po co nam to wytykasz, gdy dyrektor MOK we własnej osobie udziela wywiadu, w którym stwierdza, że MOK ma strukturę niewydolną i należy MOK zlikwidować? Planetarium jedynie w pewnej części wypełnia lukę. Co do starzenia się i uwag o tym, to jest to z kolei śmieszne i jednocześnie dyskryminujące, ponieważ wszyscy starzejmy się od urodzenia – nie widzisz tego po sobie? I na zakończenie - jeśli nie brakuje Ci dzielności, to zapraszamy na spotkanie, pogadamy o tym, co w trawie piszczy. My nie strzelamy...
  Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść
 • Bywalec 2019-04-08 11:17:47 83.6.*.*
  ale z ciebie "Podpisek" to kompletny BURAK!
  Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-01-02 08:08:44 83.6.*.*
  Na zdjęciach wygląda to bardzo przaśnie...
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • Podpisek 2019-01-01 18:27:53 195.136.*.*
  Cyt.: "- Nie przewidzieliśmy, że sala [olsztyńskiego planetarium - dop. red] będzie zbyt mała - powiedziała na samym początku wydarzenia Elżbieta Mierzyńska, prezes olsztyńskiego stowarzyszenia "Pro Kultura i Sztuka"... "Szanowna Pani" Mierzyńska była już wielokrotnie gościem Planetarium i nie zauważyła, że nie ma tam warunków do pokazów mody???... Oj, coś mi się wydaje, że na starość ta kobieta robi się coraz bardziej marudna... Ale za to "ego" - ma coraz większe i większe... A tak naprawę ów pokaz był raczej mierny... Tak jak i podkład "muzyczny"...
  Odpowiedz Oceń: 6 4 Zgłoś treść