Odłączył przewody hamulcowe w ciężarówce i... ruszył w trasę. Białorusin wpadł pod Ostródą [WIDEO]

Odłączył przewody hamulcowe w ciężarówce i... ruszył w trasę. Białorusin wpadł pod Ostródą [WIDEO]
Kontrola ciężarówki białoruskiego przewoźnika
Fot. WITD

Popękane tarcze i odłączone przewody hamulcowe – ciężarówką w takim stanie wybrał się w trasę pewien kierowca z Białorusi. Nieprawidłowości wykryli inspektorzy transportu drogowego, którzy zatrzymali kierowcę w powiecie ostródzkim.

We wtorek, 23 czerwca, inspektorzy transportu drogowego prowadzili rutynowe kontrole na drodze ekspresowej S7 w okolicy Miłomłyna w powiecie ostródzkim. W pewnym momencie zatrzymali ciężarówkę należącą do białoruskiego przewoźnika.

W trakcie sprawdzania stanu technicznego pojazdu inspektorzy zauważyli znaczne pęknięcie na tarczy hamulcowej przy jednym z kół naczepy ciężarowej oraz pęknięcie tarczy hamulcowej na kole osi w ciągniku samochodowym. Z kolei przewody hamulcowe w naczepie były odłączone. Kierowca przyznał, że sam je odłączył, bo wiedział o uszkodzonej tarczy.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej jazdy do czasu dokonania napraw. Kierowca dostał mandat, a wobec przewoźnika toczy się postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 4 tys. zł.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • ertghgrfg 2020-06-26 09:55:19 77.111.*.*
    Zróbcie do tego wywiad z mechanikiem samochodowym, to dobijecie do jakiegoś poziomu, bo samo opisywanie faktów to nie dziennikarstwo... idziecie w ślady wm.pl
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
  • Rodowity Olsztynianin 2020-06-25 19:14:39 95.160.*.*
    Skoro pęknięta była tarcza w ciągniku to po co odłączał przewody w naczepie?
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść