Odchudzanie nie przynosi efektów? Przeczytaj co możesz robić źle

Odchudzanie nie przynosi efektów? Przeczytaj co możesz robić źle
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Wiele osób, chce pozbyć się zbędnych kilogramów, ale odchudzanie kojarzy im się z okropnymi wyrzeczeniami, restrykcyjnymi dietami czy też dużym wysiłkiem fizycznym na siłowni Chcielibyśmy rozprawić się z tym mitem i wyjaśnić że można chudnąć bez bardzo dużych wyrzeczeń.

Jeżeli stosowałaś różnego rodzaju diety, które były nieskuteczne bądź nie możesz schudnąć mimo zwiększonej aktywności fizycznej to prawdopodobnie robisz coś źle. Warto ograniczyć spożywane kalorie, ale nie warto tego robić z dnia na dzień zwłaszcza gdy normalnie zjadać ok 2500 kcal i nagle zaczynasz stosowac dietę 1000 kcal to się nie uda i będziesz chodzić rozdrażniona i zła, nastąpi spadek energii.

Ile trwa odchudzanie z dietetykiem

Mówiąc o ograniczeniu kalorii na początek warto z diety wyeliminować cukry, tj słodzone napoje czy też słodzenie kawy bądź herbaty, słodycze co pozwoli zaoszczędzić do 300 kcal w ciągu dnia. Więcej na temat diet czy też tego jaki produkt ile ma kalorii znajdziesz na stronie medicot . Na tej stronie znajdziesz także kontakt do profesjonalnego dietetyka, który pomoże ci indywidualnie dobrać do twoich potrzeb dietę, która nie będzie powodować że przez cały dzień będziesz chodzić głodna.

Pomoc dietetyka

Węglowodany proste należy zastąpić złożonymi, które powodują uczucie sytości na znacznie dłużej, to jest pieczywo białe zamienić na pełnoziarniste ciemne. Dodatkowo na śniadanie warto zjadać produkty wysokobiałkowe, które także na znacznie dłużej powodują brak uczucia głodu, co będzie skutkowało tym że nie będziesz podjadać.

Odchudzanie co jesc na sniadanie

Dodatkowo jeżeli mówimy o odchudzaniu, należy być cierpliwym i nie oczekiwać natychmiastowego spadku wagi. Wiele osób stosując jakąś dietę pyta czy będzie efekt jojo. U większości osób występuje efekt jojo, ponieważ stosując dietę np 1000 kcal, w miesiąc chudną 5-7 kg, po czym po miesiącu kończą dietę i wracają do zwykłego spożywania posiłków z przed diety i w ciągu dnia zaczynają spożywać powyżej 2500 kcal przez co waga zaczyna rosnąć i stąd efekt jojo.

Jakie choroby utrudniają odchudzanie

Wiele osób stosuje prawidłowa dietę, zwiększa aktywność fizyczną a mimo to nie chudnie. Przyczyną może być choroba taka jak choćby niedoczynność tarczycy czy też insulino-oporność, zespół policystycznych jajników , który także powoduje spore problemy z zrzuceniem wagi. Więcej na temat , chorób, które powodują problem z odchudzaniem przeczytasz na stronie smedyczny .

Odchudzanie dieta białkowa

Tak więc jeżeli się odchudzasz i nie widzisz rezultatów warto wybrać się do dietetyka, który zweryfikuje czy w twojej diecie jest wszystko w porządku a następnie do lekarza żeby wykluczyć choroby, które powodują problem z odchudzaniem.

Problemy ze zrzuceniem wagi

Jeżeli chodzi o zwiększony wysiłek fizyczny to wcale nie musi to być trening na siłowni czy też bieganie. Wystarczy zwykły spacer, który przez 30 min pozwoli ci spalić ok 300 kcal, 20-30 min odkurzania to kolejne 200-300 spalonych kalorii. Tak więc zwykłe codziennie czynności także możemy zaliczyć jako dodatkowa aktywność fizyczna.

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • smedyczny 2020-05-17 17:13:27 178.235.*.*
    Ale tak jak jest na tej grafice wystarczy trochę się ruszyć, jakieś domowe porządki czy spacer dłuższy z psem i już spalamy kalorie.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Inga 2020-05-17 11:04:30 89.64.*.*
    Ja długo miałam problem z odchudzaniem. Nic nie dawało rezultatów, dopiero jak sobie zamówiłam catering dietetyczny warszawski dzień to ta waga coś ruszyła.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść