Od niedzieli zmieni się rozkład jazdy PKP. Z Olsztyna do Pisza ponownie dojedziemy pociągiem

Od niedzieli zmieni się rozkład jazdy PKP. Z Olsztyna do Pisza ponownie dojedziemy pociągiem
Od niedzieli ponownie będzie można dojechać pociągiem z Olsztyna do Pisza
Fot. PKP PLK

Od niedzieli, 20 października, osoby podróżujące pociągami muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy. Dobra wiadomość jest taka, że na tory powracają pociągi z Olsztyna do Pisza.

Do najbliższej niedzieli ponownie zmieni się rozkład jazdy pociągów w całej Polsce. Nowy harmonogram będzie obowiązywał do 14 grudnia. Podróżni rozkład jazdy będą mogli sprawdzić na stronie internetowej Polskich Kolei Państwowych lub aplikacji mobilnej. Informacje o zmianach pojawią się również na dworcach.

Dobra informacja jest taka, że modernizacja torów na trasie Szczytno-Pisz dobiegła końca. To oznacza, że od niedzieli ponownie pociągiem będzie można dojechać z Olsztyna do Pisza. Podróżni skorzystają także z wyremontowanych peronów w Rucianem-Nidzie, Jerutach, Świętajnie, Spychowie i Piszu.

- Po przebudowie są wyższe, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie umożliwią bezpieczne poruszanie się także po zmroku. Wygodę umożliwią nowe ławki, wiaty i czytelna informacja pasażerska. Zamontowane zostały także udogodnienia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się: pochylnie, prowadnice i ścieżki dotykowe - informuje Martyn Janduła, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych.

Zmodernizowany przystanek w Rucianem-Nidzie

Od niedzieli podróż do Pisza przez Szczytno będzie krótsza, bo pociągi pojadą szybciej.

- Pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 120 km/h, a czas przejazdu w relacji Szczytno – Ełk skróci się o połowę – z ok. 3 godz. do 1,5 godz. Tym samym podróż z Olsztyna przez Szczytno do Ełku potrwa nieco ponad 2 h - dodaje Martyn Janduła.

Inwestycja w liczbach:

1 nowy przystanek: Pisz Wschodni;

4 przebudowane stacje: Szczytno, Pisz, Spychowo, Drygały;

14 przebudowanych przystanków, m.in. Nowa Wieś Ełcka, Ruciane-Nida;

99 przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe;

9 przebudowanych mostów i wiaduktów;

24 nowych rozjazdów;

ok. 113 km torów.

Przypomnijmy, we wrześniu ruszył remont na trasie Olsztyn-Gutkowo. Wprowadzono autobusową komunikację zastępczą. W ramach inwestycji powstaną m.in. nowe przystanki Olsztyn Likusy i Olsztyn Redykajny. Więcej o tym pisaliśmy w artykule: Rozpoczęto prace na linii kolejowej do Gutkowa. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • bolek-x 2019-10-21 07:11:01 178.17.*.*
    Ucz się Grzymciu! Można zrobić kilkaset kilometrów torów kolejowych, które NIE PĘKAJĄ!
    Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
  • Janusz Pisiewicz 2019-10-18 14:47:46 213.184.*.*
    No, mówiłem: żywność podrożeli ale za to lokomotywy potanieli.
    Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść