OC w życiu prywatnym. Czy warto je wykupić?

OC w życiu prywatnym. Czy warto je wykupić?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

W obiegowej opinii ubezpieczenie OC kojarzy się przede wszystkim z polisą komunikacyjną. Na popularności z roku na rok zyskuje jednak także OC w życiu prywatnym. Coraz większą mamy świadomość, że naprawienie uczynionych nieumyślnie szkód może poważnie nadwyrężyć domowy budżet, a często nawet przekroczyć nasze możliwości. Czy warto wykupić tego rodzaju polisę? W jakich sytuacjach przydaje się ona szczególnie? O jakie pakiety można ją rozszerzyć, aby zwiększyć zakres ubezpieczenia?

1. OC w życiu prywatnym - co to jest?

2. Kiedy przydaje się OC w życiu prywatnym?

3. Dodatki i uzupełnienia

OC w życiu prywatnym jest jednym z popularniejszych dodatków do polisy mieszkaniowej. Może być także rozszerzane o dodatkowe świadczenia.

OC w życiu prywatnym - co to jest?

Ubezpieczając mieszkanie w ramach podstawowej polisy, chronimy mury i ewentualne elementy stałe przed pewnymi zdarzeniami losowymi, na przykład ogniem lub powodzią. Ochrona OC w życiu prywatnym rozszerza ten zakres także w razie wystąpienia szkody spowodowanej najczęściej niezamierzonymi działaniami. Mowa chociażby o zalaniu mieszkania sąsiadów wskutek pękniętej rury albo uszkodzeniu ściany nierozważnymi pracami remontowymi. Chcąc naprawić takie szkody samodzielnie, musimy liczyć się z poważnym kosztem. Zapewniając sobie wcześniej OC w życiu prywatnym, środki uzyskamy od ubezpieczyciela. Co ważne, polisa taka obejmuje nie tylko nas, ale również najbliższych, w tym dzieci i zwierzęta domowe.

Kiedy przydaje się OC w życiu prywatnym?

OC w życiu prywatnym najczęściej kojarzone jest z sytuacjami takimi jak wspomniane wcześniej zalanie sąsiadów. Tymczasem, choć szkody związane z użytkowaniem nieruchomości są bardzo ważnym elementem umowy, na tym paleta możliwości wcale się nie kończy.

Z polisy skorzystamy również w przypadku:

  • uszkodzenia cudzego mienia, np. zarysowania samochodu przy przechodzeniu przez parking czy uszkodzenia elewacji w trakcie remontu,

  • szkód wyrządzonych przez dzieci,

  • szkód wyrządzonych przez zwierzęta,

  • wypadków spowodowanych podczas jazdy rowerem czy spaceru,

  • spowodowanie czyjejś kontuzji w czasie uprawiania sportu.

W każdej z tych sytuacji: gdy mamy psa lub dzieci albo mieszkamy w bloku na jednej z wyższych kondygnacji, warto zainteresować się ubezpieczeniem OC.

Dodatki i uzupełnienia

OC w życiu prywatnym, w zależności od ubezpieczyciela, można rozszerzać o dodatkowe opcje. Najchętniej wybierane są:

  • ubezpieczenie od przepięcia,

  • rozszerzenie o konkretne dyscypliny sportowe, na przykład jazdę konną,

  • pokrycie kosztów leczenia zwierzęcia domowego,

  • assistance i pomoc fachowców,

  • szkody wywołane korzystaniem z drona.

To tylko niektóre z bonusów, z jakich może skorzystać klient.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz