Obwodnica Olsztyna: Utrudnienia w ruchu przed przejazdem kolejowym w Klewkach

Wykonawca drugiego z etapów budowy obwodnicy Olsztyna przechodzi do realizacji dalszej części projektu. A to oznacza, że już od środy przed przejazdem kolejowym w Klewkach będą występować czasowe utrudnienia w ruchu.  

Wykonawca obwodnicy Olsztyna w ciągu DK 51 poinformował, że od środy 22 marca na drodze DK53 przed przejazdem kolejowym w miejscowości Klewki, mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

Od tego momentu, aż przez 21 miesięcy, na tej drodze podczas wyjazdu maszyn z placu budowy będzie stosowane ręczne kierowanie ruchem.

Przypomnijmy, ten odcinek obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S51 będzie miał długość 16,040 km. Budowana obwodnica będzie obejściem miasta od Węzła Olsztyn-Południe do Węzła Olsztyn-Wschód. Droga zlokalizowana będzie na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo i ominie miasto od południowego wschodu. Przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz