Obwodnica Olsztyna: Utrudnienia w ruchu przed przejazdem kolejowym w Klewkach

Wykonawca drugiego z etapów budowy obwodnicy Olsztyna przechodzi do realizacji dalszej części projektu. A to oznacza, że już od środy przed przejazdem kolejowym w Klewkach będą występować czasowe utrudnienia w ruchu.  

Wykonawca obwodnicy Olsztyna w ciągu DK 51 poinformował, że od środy 22 marca na drodze DK53 przed przejazdem kolejowym w miejscowości Klewki, mogą występować czasowe utrudnienia w ruchu.

Od tego momentu, aż przez 21 miesięcy, na tej drodze podczas wyjazdu maszyn z placu budowy będzie stosowane ręczne kierowanie ruchem.

Przypomnijmy, ten odcinek obwodnicy w ciągu drogi ekspresowej S51 będzie miał długość 16,040 km. Budowana obwodnica będzie obejściem miasta od Węzła Olsztyn-Południe do Węzła Olsztyn-Wschód. Droga zlokalizowana będzie na terenie Olsztyna i gmin Stawiguda, Purda, Barczewo i ominie miasto od południowego wschodu. Przebiegać będzie od drogi S51 w sąsiedztwie miejscowości Tomaszkowo poprzez okolice miejscowości Bartążek, Szczęsne, Klebark Mały do drogi nr 16 na wysokości ogródków działkowych na Wójtowej Roli.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna