O krok od tragedii. Policyjni wodniacy uratowali cztery osoby z tonącej łodzi [WIDEO]

O krok od tragedii. Policyjni wodniacy uratowali cztery osoby z tonącej łodzi [WIDEO]
Screen z nagrania
Fot. KMP Olsztyn

Pracowity weekend mieli policyjni wodniacy. W niedzielę (31 maja) funkcjonariusze uratowali dwie kobiety, których rower wodny nabierał wody. Tego samego dnia cztery osoby potrzebowały pomocy, gdy ich łódź zatonęła. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Coraz wyższe temperatury sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek nad wodą. Wczoraj policyjni wodniacy mieli pełne ręce roboty.

Po godz. 14 policjanci zauważyli na jednym z jezior dwie kobiety, które potrzebowały pomocy. Dwie mieszkanki województwa mazowieckiego poprosiły o pomoc, bo ich rower wodny nabierał wody. Funkcjonariusze wciągnęli kobiety na motorówkę i bezpiecznie przetransportowali je do brzegu.

Do drugiej niebezpiecznej akcji doszło zaledwie pół godziny później. Czworo żeglarzy potrzebowało pomocy po tym, jak ich łódź zaczęła nabierać wody i ostatecznie poszła na dno. Dwie kobiety samodzielnie dotarły do brzegu, gdzie czekała na nie straż pożarna. Ale dwaj mężczyźni pozostali w wodzie, na miejscu, gdzie zatonęła łódź. Na szczęście pomoc przyszła w porę i oni także zostali przetransportowani na brzeg, gdzie czekali już ratownicy medyczni. Jeden z poszkodowanych miał objawy hipotermii. W akcji brał udział również patrol WOPR.

Miejsce utonięcia łodzi zostało dokładnie oznaczone, bo wystający z wody fragment masztu stanowił zagrożenie dla innych osób pływających w pobliżu.

Tagi: policja WOPR

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Ogorek Konserwowy z Cukinia 2020-06-01 20:59:05 5.173.*.*
    Pisze emesjot na razie liczba komentarzy zero na godzine za dziesiec dziewiota. NOL to nie jest. Jest tu takie cos o nazwie POLANDOLICJA I nawet w czasach milicyjnych nie bylo zakazu fotografowania. Czytamy dalej POLANDOLICYJNI " WODNIACY ". Emesjot czyta kryminaly a nie horrory i dreszczowce. Psychol habilitowany ktory otrzymal ode mnie zaliczke na twarzyczke, wychodzil z Zatorzanki w kierunku Gardzieli Bema a nie do swojego gabinetu 100 kilosow od Kaliningradu.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 4