O czym pamiętać wybierając materace dwuosobowe do sypialni?

O czym pamiętać wybierając materace dwuosobowe do sypialni?
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Materiał Partnera

Jeśli poszukujesz idealnego produktu do sypialni dla pary to pewnie wiesz, jak trudne okazują się takie wybory. Z jednej strony mamy bowiem do zweryfikowania potrzeby konkretnego partnera, a z drugiej spełnienie marzeń partnerki. Wybór materaca dwuosobowego to poważny orzech do rozgryzienia. Co jednak ważne, taki zakup może się udać, wystarczy kierować się kilkoma zasadami.

Zadaniem materacy dwuosobowych jest przede wszystkim zapewnienie komfortowych warunków względem snu dla obu wypoczywających partnerów. Nie jest to łatwe, gdy osoby wypoczywające na jednym łóżku różnią się między sobą wagą lub gdy któreś z nich cierpi na konkretne schorzenia, chociażby bóle pleców. Producenci materacy zauważając jednak trud takich zakupów postarali się, by swoimi produktami wspomóc kupujących. Właśnie dlatego stworzono modele dwuosobowe w tym np. materace multipocket oraz z pianką termoelastyczną, które świetnie dopasowują się do ciała konkretnej osoby, ale również nie powodują drgań, gdy jeden z partnerów śpi niespokojnie. Przeczytaj więcej na: www.veronique.pl

Czym charakteryzują się materace dwuosobowe i jak są zbudowane?

Specjalistyczne materace dwuosobowe to niezbędne wyposażenie sypialni każdej pary. Tylko odpowiednio dobrany materac może bowiem zapewnić dogodny wypoczynek partnerom i pozwolić zasnąć nawet wówczas, gdy pomiędzy poszczególnymi osobami występują spore różnice w wadze lub, które mają zupełnie inne preferencje względem snu.

Dobrej jakości materace dwuosobowe idealnie otulają ciało, dopasowują się do niego i nie powodują bolesnych ucisków. Tak wysoką elastyczność punktową uzyskuje się dzięki zastosowaniu pianki wysokoelastycznej.

Pamiętasz nocki, podczas których budził Cię przewracający się na drugi bok partner? Z nowoczesnymi produktami ten koszmar możesz wreszcie wymazać z pamięci.

Wystarczy kupić dobrej jakości materac kieszeniowy lub ze sprężyną typu multipocket. To model materaca dla dwóch osób, pomiędzy którymi nie występują spore różnice w wadze oraz które mają podobne preferencje względem twardości podłoża. Innym słusznym wariantem może być zakup materaca piankowego, termoelastycznego lub z pianki Visco. Takie podłoże dopasowuje się do ciała każdej z osób i co ważne, nie przenosi drgań.

W ofercie producentów znajdziemy wreszcie także materace o różnych wskaźnikach twardości występujących po obu stronach materaca. Dzięki temu, partnerzy pomimo że, śpią razem to każdy z nich ma powierzchnię dopasowaną do własnej wagi oraz preferencji względem snu.

Szukasz dobrego materaca dwuosobowego? Pamiętaj o dopasowaniu jego wielkości. Z reguły nie zaleca się wyboru materacy mniejszych niż tych o wymiarach 140x200 lub 160x200 cm. Wiele par decyduje się także na sporej wielkości materac o wymiarach 200x200 cm. Pamiętajmy, że im więcej miejsca do snu, tym większe prawdopodobieństwo przespanej nocy.

Materace dwuosobowe Hilding – na co postawić?

Aby materac dwuosobowy mógł pełnić rolę naprawdę bezpiecznego i przyjemnego produktu do spania, konieczny jest wybór podłoża wykonanego z mocnych materiałów. To dlatego warto sięgnąć po sprawdzone produkty marki Hilding, wśród których na uwagę zasługuje wiele modeli materacy dla partnerów.

Warto tu zwrócić uwagę chociażby na materac Hilding Breakdance wykonany z dwóch niezwykle elastycznych i przewiewnych pianek Flexifoam, każda o innej twardości. Pianki tego typu są wspaniale profilowane, a także wentylowane. Na takim materacu znacznie lepiej się wypoczywa.

Innym materacem, wartym uwagi może być także Hilding Salsa - bazą materaca jest również niezwykle plastyczna pianka Flexifoam. Materac wykonany w aż 7 strefach twardości stanowi idealne podparcie dla kręgosłupa oraz innych punktów ciała. W rezultacie, podczas snu wypoczywa nie tylko kręgosłup, ale również ramiona, pas, biodra, czy nogi. Więcej przydatnych informacji znajdziesz na: www.zdrowykregoslup.pl

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz