Olsztyn. Nowoczesna ostro o obsadzaniu stanowisk przez działaczy PiS

Olsztyn. Nowoczesna ostro o obsadzaniu stanowisk przez działaczy PiS
Materiał powierzony
Fot. Nowoczesna Olsztyn

Sytuacja kadrowa w spółkach Skarbu Państwa, instytucjach i urzędach, Krajowa Administracja Skarbowa, a także sprawa związana z szkołą w Gietrzwałdzie była tematem poniedziałkowej konferencji prasowej lokalnych struktur Nowoczesnej na Warmii i Mazurach, którym przewodzi Mirosław Pampuch.

Poseł Mirosław Pampuch rozpoczął konferencję od zacytowania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który w 2013 roku odnosząc się do sytuacji w spółkach Skarbu Państwa mówił o korupcji, kolesiostwie i nepotyzmie.
 
- Niestety po niespełna dziesięciu miesiącach rządów PiS, jego działacze zapomnieli o tych słowach. Właśnie nepotyzm i kolesiostwo dotknęły nie tylko spółki Skarbu Państwa, ale również instytucje i urzędy państwowe. Tak stało się również w naszym województwie. Co więcej PiS przygotowuje kolejne ustawy, które będą wprowadzały możliwość obsadzania stanowisk po znajomości, a nie według kompetencji - mówił Mirosław Pampuch

Podczas konferencji prasowej była również mowa o planach utworzenia od 1 stycznia 2017 roku Krajowej Administracji Skarbowej. W najbliższych tygodniach ustawy powołujące instytucję trafią pod obrady Sejmu.

- Zgodnie z założeniami projektów około 65 tys. pracowników skarbówki i funkcjonariuszy celnych zostanie zwolnionych. Nie wiemy, czy te osoby zostaną ponownie zatrudnione w nowej instytucji. Zatem tutaj również pojawia się możliwość obsadzania stanowisk - informował poseł.

Kolejnym, nie mniej ważnym, tematem konferencji prasowej była sytuacja w Zespole Szkół Szkolno-Przedszkolnych w Gietrzwałdzie. Nowa dyrektorka szkoły, która sprawuje funkcję od 1 września zdaniem rodziców i nauczycieli dezorganizuje pracę placówki. Poseł spotkał się z nimi w sobotę.

- Szkoła chce wychować "nowych Polaków", którzy będą posłuszni władzy. W grafiku szkolnym pojawiły się uroczystości o charakterze narodowym, takiej jak rocznica smoleńska. Brakuje natomiast choćby lekcji tolerancji. Dzieci strofowane są za brak ubioru galowego, a na rozpoczęcie roku zdjęto flagi unijne, a wywieszono papieskie. Rodzice są przerażeni tą indoktrynacją, nauczyciele boją się o dalszą edukację wychowanków i o własną pracę – mówił podczas konferencji Mirosław Pampuch.

Poseł zwróci się do dyrektorki szkoły, wójta gminy Gietrzwałd oraz kuratora oświaty o złożenie wyjaśnień w tej sprawie. Natomiast na ręce minister edukacji narodowej złoży interpelację.

Źródło: własne, materiał prasowy

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna