Nowa atrakcja w Olsztynie. Dekoracje świetlne wzdłuż Łyny

Nowa atrakcja w Olsztynie. Dekoracje świetlne wzdłuż Łyny
Fot. UM Olsztyna

Dotąd przystrajanie miasta w świetlne ozdoby odbywało się głównie na czas okresu Świąt Bożego Narodzenia. Teraz urzędnicy postanowili ''wystroić'' miasto nieco wcześniej. Jeszcze w tym miesiącu w Parku Podzamcze ustawione zostaną piękne dekoracje.

Jeszcze w tym miesiącu siedem dekoracji świetlnych ożywi Park Podzamcze na trasie spacerowej wzdłuż Łyny od mostu św. Jana do popularnej fontanny ''Ryba z dzieckiem'' przy Casablance.

- Dekoracje świetlne będą miały postać chłopca z żaglówką - mówi inspektor ds. wizerunku przestrzeni miejskich Urzędu Miasta, Renata Domżalska. - Jest to nawiązanie do licznych jezior otaczających nasze miasto.

Nowe, świetlne atrakcje zostaną rozstawione już 25 października i pozostaną z nami aż do połowy lutego przyszłego roku.

Przypomnijmy, to właśnie w Parku Podzamcze już 31 października odbędzie się wyjątkowe wydarzenie świetlne z okazji 664. urodzin Olsztyna. Urzędnicy planują bowiem pokaz świetlny na murach Casablanki. Mapping historii Olsztyna będzie prezentowany kolejno o godzinie 18.00, 19:00, 19:30, 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00. Pomiędzy pokazami zaplanowano taneczne show z ogniem.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2017-10-19 22:42:06 83.9.*.*
    Bardzo ładnie. Przynajmniej coś oryginalnego. Podoba mi się ta koncepcja.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0