Niewybuch na ul. Krasickiego w Olsztynie. Saperzy w akcji [ZDJĘCIA]

Niewybuch na ul. Krasickiego w Olsztynie. Saperzy w akcji [ZDJĘCIA]
Akcja saperów na ul. Krasickiego w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski, Paweł Michno / Olsztyn.com.pl

Dziś (14 września) kilka minut po godz. 13 służby dostały zawiadomienie, że na ul. Krasickiego znaleziono niewybuch. Pocisk prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej. Droga jest całkowicie zablokowana.

Dziś po godz. 13 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ul. Krasickiego w Olsztynie, na odcinku ul. Barcza/Boenigka znaleziono niewybuch. Znaleziska dokonano podczas prac wykopaliskowych na pobliskiej Budowie, około 6 metrów od jezdni. Mina prawdopodobnie pochodzi z czasów II wojny światowej.

Na miejscu pracują strażacy oraz policjanci z rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Saperzy zabezpieczyli pocisk i wkótce zajmą się neutralizacją ładunku.

Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Po godzinie 15 ruch został odblokowany.

Miejsce, w którym znaleziono niewybuch

Komentarze (8)

Dodaj swój komentarz

 • olo 2020-09-16 08:30:52 213.73.*.*
  Nie po raz pierwszy i nie ostatni, że policja zamiast stać na skrzyżowaniu które umożliwia REALNY objazd stoi zaraz przy zdarzeniu i blokuje drogę. Lizakiem sobie pomachają i zadowoleni. Taka to filozofia była by objazd wyznaczyć już od Wańkowicza?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • miejsc 2020-09-15 06:57:40 88.156.*.*
  Jaka tam mina z ii wojny, jak w czasie wojny nic się nie działo, pewnie chodzi o minę pozostaóść po poligonie KBW
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • ale 2020-09-14 15:49:29 88.156.*.*
  tak bardzo płynnie 1,5 godz jazdy z ulicy Kołobrzeskiej na ul Gebika, rozumiem sytuację nadzwyczajną natomiast trudno zrozumieć zachowania baranów w policyjnych mundurach zamiast organizować i informować o objazdach to stoją w całych stadach przy radiowozach blokujących przejazd śmiejąc się z wkurzonych wytworzoną przez nich sytuację. Gdyby to była jakaś polityczna sprawa zachowania mundurowych wygladałaby zupełnie inaczej, rowerzystkę potrafil w mig unieszkodliwić gdyż stanowiła zagrożenie dla pisowskiego ładu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 21 11