''Nieidealny'' budżet został przyjęty

Radni przyjęli budżet miasta Olsztyna na 2010 rok. Oczywiście nie obyło się bez długiej dyskusji, jednak w efekcie za projektem opowiedziało się 13 samorządowców.

- Jaki jest budżet? Powiem: nie idealny. To taki budżet na jaki nas stać. Może nie doskonały, ale jednocześnie solidny i ambitny – takimi słowami Mirosław Gornowicz, przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów, rekomendował Radzie Miasta uchwałę budżetową - Osoba prezydenta Grzymowicza gwarantuje, jak nigdy dotąd, że wykonanych zostanie ogromna większość zapisanych w nim zadań - dodał przewodniczący klubu ''Ponad Podziałami''.

Choć tegoroczny budżet był przez wielu uznawany za wyjątkowo realny i najlepszy z dotychczasowych, to znaleźli się także tacy, którzy wytykali pewne niedoskonałości. Największe emocje wzbudziły planowane wydatki na kulturę, które są, zdaniem niektórych, zbyt niskie.

- Jestem głęboko zaniepokojony, że kultura olsztyńska nie jest traktowana we właściwy sposób. Doskonale rozumiem, że Olsztyn nie samą kulturą żyje, ale kultura też jest ważna - tłumaczył Konrad Lenkiewicz, którzy jest przewodniczącym Komisji Kultury, Promocji i Turystyki w olszyńskiej Radzie Miasta. Lenkiewicza poparła także Elżbieta Fabisiak, która pełni funkcję wiceprzewodniczącej w w/w komisji.

Ostatecznie za przyjęciem uchwały budżetowej opowiedziało się 13 radnych, a 8 wstrzymało się od głosu. Tegoroczny budżet określa dochody na poziomie 719.992.032 złotych, natomiast planowane wydatki pochłoną ponad 882 miliony złotych. Na inwestycje miasto planuje wydać w tym roku kwotę ok. 162 milionów złotych. Ten rok ma być dla Olsztyna wyjątkowy, a to z tego względu, że miasto może otrzymać dotacje z Unii Europejskiej w kwocie ok. 120 milionów złotych.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Rs4 2010-01-28 13:10:16 83.20.*.*
    super, tylko o dotacje trzeba zawalczyc, znajac tempo olsztynskiego ratusza dotacja przejdzie zapewne kolo nosa niestety
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść